Лицарські турніри, запальні танці, конкурси, майстер-класи, лучні турніри, їжа за старовинними рецептами, етнодискотека, фаєр-шоу, нічне багаття, – цим дивують учасники та організатори фестивалю «Стародавній Меджибіж» вже другий день поспіль.
Зі всієї України на Хмельниччину з’їхалися гості, аби поринути у середньовіччя. Близько 400 учасників зустріла фортеця «Біла Либідь», що у Меджибожі. Кількість глядачів постійно збільшується. На 10-му ювілейному фестивалі побували й журналісти «ВСІМ».
– Я приїжджаю на фестиваль «Стародавній Меджибіж» вже шостий рік, – розповідає Олексій. – Це кращий фестиваль України, він манить магією, об’єднує людей. Я волинщик. Окрім гри на волинці спілкуюся з людьми, знаходжу нових знайомих та нову позитивну енергію. Це круто. Люди можуть спілкуватися, знаходити спільну мову, сюди приїздить люди з різних куточків України й не лише. Тут всі як брати та сестри, адже ми українці – це одне єдине ціле. Такі фестивалі об’єднують людей. Я зараз приїхав з Києва, загалом я з Луганська. Всім варто відкинути рутину буденності і на декілька днів сюди приїхати в серпні й підзарядитися шаленою енергетикою середньовіччя на весь рік. Тут класні концерти, гурти з України, Білорусі та інших країн. Лицарі, міністрелі, дворянство.. Це наче якийсь старий, добрий диснеївський мультик, з тією різницею, що ти тут можеш творити свою власну історію.
– Я зі Львова, на цьому фестивалі я вперше, а так, зазвичай буваю на різноманітних фестивалях в Україні, – каже лучниця Юлія Ферендович. – Сьогодні, спробую свої сили в лучному турнірі, зараз метаю ножі, мені подобається. Про фестиваль чула багато, нарешті й сама побачила і відчула його енергетику. Класно. Багато середньовічних костюмів різних епох, широкий історичний відрізок, виступають запальні музичні гурти. Настрій чудовий.
– Всі прикраси я люблю сама, привезла свої роботи показати з Вінниці, – розповідає майстриня Людмила. –Займаюся виготовленням прикрас більше року. Це оригінальні прикраси з живих квітів, які прикрасять жінку на будь-який смак. Цікава техніка, яка дозволяє залишити квітку в її первозданному вигляді. Це спеціальна очищена американська смола для ювелірних робіт, завдяки цьому вона має ознаки скла та пластика, така ж прозора і має лінзоподібний вигляд як скло, але в той же час вона не б’ється. Це мій вже четверний Меджибіж. Я його дуже полюбила. Фестивалем задоволена й щороку очікую на нього.
– На Меджибіж приїхала вперше, багато фестиваль чула позитивного, тому вирішила приїхати, подивитися, розповісти про глину, аби кожен міг спробувати гончарство, – каже гончар Юлія. – Глина – природній матеріал й дуже корисний. Привезла її з Ужгорода. Багато дітей і дорослих щось зліпити своїми руками. З дітками півторарічними підходять, цей процес гарно моторику рук розвиває.
– Ми приїхали з Чернігова, – розповідає учасник фестивалю Іван. – Давно займаюся зміями, в моїй колекції вісім удавів. Три з них, самих великих, я привіз на Меджибіж, адже хотів добавити фестивалю такого колориту. Цікаво їх людям показати, аби вони розуміли й бачити, погладили й зрозуміли, що вони не такі страшні. На руки беруть як діти, так і дорослі, всі з радістю та захопленням фотографуються. Це безкоштовно, адже це не ціль заробітку, а відпочинок та дарування людям гарного настрою. Люди задоволені, це класно. Її звати Арландіна, їй маже 3 роки.
– Останній раз я була на Меджибожі три роки тому, нарешті я сюди повернулася, – розповідає учасниця фестивалю Юлія. – Тут багато старих друзів, цікава атмосфера, багато позитивних емоцій. Коли звідси їду настрій псується, але знаю, що неодмінного сюди повернуся до тих же людей. Приїхала зі своєю собакою Тором. Я з ним їжджу по фестивалях, на Західній Україні він вперше. Атмосфера на фестивалі гарна, адже сюди приїжджають файні люди, з якими завжди комфортно на Меджибожі відпочивати.
– На такому фестивалі я вперше, – каже майстриня Лариса з Вінниці. – Привезла показати свої мотанки. – Тут цікаво, захопливо та весело. Позитивна атмосфера та енергійні люди. Приєднуйтеся.