Депутати, голосуючи за це рішення, зазначали, що воно викликане навіть не так тим, що школярі купують алкогольні напої, як тим, що любителі спиртного погано впливають на учнів, які їх бачать. Підприємцям порадили реалізовувати інші товари, до прикладу продукти, які були б корисними і поживними для дітей.
«Я вірю, що якраз в цих магазинах учні не купують алкоголь. Там купують інші, дорослі, і розпивають біля школи. Це візуалізація процесу, дорослі не повинні робити так, що діти це бачать. Тому спочатку 50 метрів може бути заборона, а потім і 500 можна зробити», – вважає депутат міської ради Михайло Кривак.
Підприємці висловлювали свою позицію, проте депутати її не врахували.
За словами підприємців, під заборону продажу спиртного підпадають близько 40 об’єктів торгівлі. Люди дивуються, чому депутати не піднімають інші «болючі» питання: про тютюнові вироби і лікарські засоби, які діти теж можуть купити поблизу шкіл.
«Продавці не продають алкогольних напоїв неповнолітнім, і дотримуються заборони продажу у відповідні години. Те, що якщо діти бачать, як купують алкоголь дорослі, то стануть пияками, – інформація, не підтверджена жодними дослідженнями», – сказав заступник директора ПМП «Принцип» Сергій Полісюк.
Нинішнє антиалкогольне рішення міськради, яке має вступити в силу 1 листопада, підприємці називають лобіюванням інтересів великого бізнесу. Люди збираються звертатися колективним позовом до суду, аби його оскаржити, адже вважають, що до них взагалі перестануть ходити покупці.
Підприємці звертатимуться до суду.
Нагадаємо, на громадському обговоренні цього питання, підприємці вимагали не вводити заборону, або збільшити відстань, на якій обмежується продаж алкоголю, до трьохсот метрів.