Обійшлося без штрафів та скандалів. Працівники ДАІ разом із податківцями перевіряли наявність ліцензійних карток у водіїв таксі.
Навести лад на ринку таксомоторних перевезень місцеві чиновники намагаються давно. Але зігнати їх із «нагрітих» місць поблизу автостанцій та залізничного вокзалу не можуть роками. Час від часу на дороги виїжджають мобільні групи, які займаються в основному профілактичними заходами. Даішники мають право зупиняти, Укртрансінспекція – перевіряти перевізників, тому вони працюють у тандемі. На цей раз під час рейду працювали дорожні інспектори, податківці, працівники управління транспорту і зв’язку, представники Укрчастотнагляду.
– Шашка ще не є доказом легальності. Таксист має бути зареєстрований як фізична особа підприємець, або як служба таксі, – каже заступник начальника управління транспорту і зв’язку Сергій Шепурев. – Сьогодні наша робота має роз’яснювальний характер, бо законодавством обмежені перевірки.
У нашому місті, за словами заступника начальника управління транспорту та зв’язку, забагато автомобілів, які надають послуги перевезення. Загалом, і лише офіційно, близько 500 водіїв надають послуги таксі. Це водії, які мають ліцензію та платять податки.
– У місті є лише одна офіційно зареєстрована служба таксі, решта – підприємства по наданню радіочастотного ефіру. Але вони мають право працювати, уклавши договір із водіями – приватними підприємцями, – пояснює Сергій Шепурев.
Назвати навіть приблизну кількість нелегалів в управлінні не можуть. Їх усіх складно вигнати з тіні. Хоча легалізуватися просто й недорого. Водіям, які перевозять пасажирів легально, «грачі» заважають, адже вони створюють конкуренцію та економлять на податках.