“У 2002 році я купив однокімнатну квартиру в Хмельницькому, прожив там два роки і почав робити капремонт. Тут приходить мені судова повістка, звідки я дізнаюсь, що є четвертим покупцем квартири. Перший же власник квартири визнаний у 2003 році недієздатним від народження. Після його смерті дочка знайшла заповіт, і звернулась до суду”, – каже Борис Клімішин.
Хмельницький міськрайонний суд у грудні 2015 року зобовязав виселити чоловіка з власної квартири. Правозахисник Григорій Борисевич каже, що перереєстрацію права власності на іншу особу зробили незаконно.
Чоловіка підтримали трохи більше десяти людей
“Там численні помилки у документах. Ми подали заяву до поліції, щоб у цьому розібрались. А суди виселяють Клімішина з його квартири. Є всі підстави вважати, що це рішення незаконне. Ганьба таким суддям. Правосуддя має бути чесним, об’єктивним і законним”, – говорить Григорій Борисевич.
За його словами, Клімішин не винен у тому, що перший власник втратив квартиру, бо заклав її. Згідно рішення суду, усі продавці мають повернути гроші покупцям, однак це рішення ніхто не виконав. Пана Клімішина зробили “крайнім”.
Активісти не довіряють суддям
“Справа триває вже багато років. Клімішин дійсно придбав квартиру за договором купівлі-продажу, який згодом судом визнано недійсним. Тому суд зобов’язав Клімішина повернути квартиру власнику, який вже помер. Успадкувала його майно дочка, яка хоче квартиру повернути. Це рішення переглядалось вже в апеляційному суді, до касаційного суду скарга не дійшла”, – каже суддя Хмельницького міськрайонного суду Оксана Заворотна.
Суддя зауважує, що Клімішин не ставив питання про примусове повернення його коштів за квартиру. Крапку у справі має поставити апеляційний суд. У четвер Клімішин знову намагатиметься захистити право на своє помешкання.