Програма, якою передбачалося фінансування усіх офіційних повідомлень влади, розпоряджень, привітань та іншої інформаційної діяльності, голосно називалася “Про забезпечення розвитку інформаційної сфери Хмельниччини та висвітлення діяльності місцевих органів влади на 2016 – 2020 роки” і закладено у ній було понад півтора мільйона гривень.
Цього року Хмельницька обласна держадміністрація просила у депутатів майже 250 тисяч гривень. Решта – у наступні роки.
Під час підготовки до сесії, профільна комісія з питань бюджету та фінансів не підтримала цю програму аргументуючи тим, що мовляв “якщо ми комунальні ЗМІ відпустили у вільне плавання (йдеться про роздержавлення комунальних газет – авт.) то нехай тепер адміністрація працює так, щоб журналісти самі хотіли приходити і писати про них!”.
Голова комісії Іван Гладуняк навіть заявив, що “виділяти гроші на те, щоб голова адміністрації піарився, вітаючи людей з професійними святами, замість того, щоб направити ці гроші на придбання медичного обладнання, або ліків, яких населення більше потребує, це нонсенс!”
На комісіях звучали навіть пропозиції політичним партіям “самостійно складатися грошима і піарити своїх людей у владі”.
Прихильник ж адміністрації, які були згідні дати кошти, аргументували тим, що “не можна ось так відразу не дати гроші газетам, треба це робити поступово”.
Але голосування – річ індивідуальна. В сесійній залі не вистачило голосів, щоб виділити Хмельницькій обласній адміністрації гроші на поширення інформації про її діяльність та офіційних повідомлень.