Виноградів — досить невелике місто, його населення складає близько 25,5 тисяч мешканців. Воно не таке популярне серед туристів, як, наприклад, Мукачеве чи Берегове, завдяки чому тихе і затишне. Але воно заслуговує не меншої уваги мандрівників.
У центрі міста.
У Виноградові є мощені бруківкою вулички, старовинні храми і будинки, а ще — надзвичайно мальовнича природа. Найцікавіше місце — це Чорна гора. Саме під нею, в долині річки Тиси і розкинувся Виноградів.
Францисканський монастир – пам’ятка архітектури національного значення.
Гора має вулканічне походження, і свідченням цьому є великі камені, розкидані то тут, то там. Це місце здавна облюбували люди. На пагорбі під Чорною горою видніються залишки замку Канків. Природа і час давно перетворили могутню твердиню на химерні руїни, порослі травою. І від того краєвид ще гарніший. Можна годинами блукати між товстими стінами, зазирати у бійниці, забиратися на нагромадження каміння.
Залишки замку Канків.
Найкраще тут гуляти ввечері і зустрічати захід сонця. Від руїн фортеці відкривається панорама містечка і навколишніх схилів, велику частину яких займають виноградники.
З замкової гори можна спостерігати захід сонця…
…та милуватися панорамою міста.
Є кілька версій походження назви замку: від угорського слова “кам’яна брила”, від власника замку розбійника Канко або від вовняного верхнього одягу “канко”, який начебто носили місцеві монахи.
Перше укріплення виникло тут дуже давно. Принаймні у хроніці за 903 рік вказується, що тут було слов’янське городище.
Замок перебуває у вкра поганому стані, від нього залишилася одна башта і частково стіни.
За часи свого існування замок належав різним угорським можновладцям, потім монахам-францисканцям, які перетворили його на монастир, а наприкінці ХVІ століття був зруйнований австрійською владою.
Цікавий факт. Руїни Виноградівського замку “засвітилися” у фільмі “Табір йде у небо”.
Руїни дуже мальовничі і малолюдні.
Читайте про ще одну перлину Закарпаття – замок Шенборнів, який має 365 вікон.