Сьогодні відбулась невдала спроба рейдерства Славутського елеватора, про що попереджали його працівники у відкритому листі до влади.
Свого часу підприємство належало холдингу «Інсеко». Згодом холдинг збанкрутував, а його майно за борги перейшло до «Дельта Банку».
Мажоритарний акціонер «Дельта Банку» Микола Лагун продав «Інсеко» агрохолдингу ТАКО.
Банк ПУМБ так характеризує цю корпорацію: «Власниками компанії ТАКО є виходець з Краматорська, Дмитро Колесник, його двоюрідний брат громадянин Росії Юрій Пучінкін і Борис Подільський. До слова Подільський є досить відомим рейдером з багатим “послужним списком”. Його найгучнішою справою була спроба захоплення меткомбінату ім. Ілліча. Компанія ТАКО спочатку мала близько 30-40 тис. га землі. Потім компанія вирішила збільшити обсяги бізнесу за рахунок одного з позичальників Дельта Банку. Збільшення бізнесу відбулося шляхом покупки в кредит компанії “Інсеко” (Рівненська область). У “Інсеко” був великий кредит і компанію забрав Дельта Банк у попередніх власників в рахунок погашення боргу. Однак Колесник відразу вирішив нічого не платити Дельта Банку, у зв’язку з чим проводився ряд махінацій. Зокрема, власники ТАКО договору оренди землі в західній Україні відразу перевели з “Інсеко” на свої компанії».
До речі, агрохолдинг ТАКО сам є великим боржником банків Unicredit та ПУМБ, які звинувачують його у не поверненні кредитів.
Журналісти сайту «Антикор» провели розслідування діяльності корпорації ТАКО. Ось, що вони пишуть: «В офіційних джерелах про «ТАКО» відомо небагато. Заснована в 2005 році, володіє землею в Київській і Житомирській областях. Ключовий акціонер – Дмитро Колесник, уродженець Краматорська. Широкій громадськості став відомий завдяки партнерству з управління компанією “Інсеко”, яка свого часу дісталася за борги «Дельта Банку». За даними видання Латифундист, ТАКО є 16-й за розмірами земельного банку агрокомпанією в Україні (105 тис. га).
У мережі про Колесніков не зустрічається нічого втішного. До великого скандалу з банкірами він викликав «ажіотаж» на ринку насіння, оскільки не розрахувався вчасно з цілим рядом великих дилерів. Його компанії ТОВ «Агро XXI», ТОВ «Рівне Агро Плюс», ТОВ «Агроекс СП» брали насіння, засоби захисту рослин, добрива у кращих постачальників без передоплати або з мінімальною передоплатою, а потім, посилаючись на надумані проблеми (борги перед іншими контрагентами , фінансову нестабільність), відмовлялися від оплати. Причому «безкоштовну закупівлю» аферист проводив кожен раз у нового постачальника. Жертвами донецького «аграрія» стали ТОВ «Українська аграрно-хімічна компанія», ТОВ «Торговий дім« Насіння», МПП« Ерідон»,«Сервіс-агроцентр». Шантажем і обманом Колесник змушував компанії постачати йому насіння і агрохімію для весняних польових робіт та збору врожаю. Але потім відмовлявся платити за них, завдавши збитків тільки «Сервіс-Агроцентр» на 181 млн. грн.
Аграрії підмітили, що основна частина справ «ТАКО» і її власників зав’язані на Донбасі, тому припустили, що гроші, отримані аферистами шахрайським шляхом, йде на фінансування тероризму «ЛНР» і «ДНР». Цікаво, що при цьому на стороні ТАКО – подавши запит щодо правомірності претензій ПУМБу та застосування ним силових методів роботи – виступив колишній «революційний» заступник міністра МВС Микола Величкович, який сьогодні працює народним депутатом від «Народного фронту».
У вересні цього року на Славутському елеваторі було призначено нового директора, який, власне, й представляє інтереси вище вказаного аграрного холдингу.
Однак на самому підприємстві вважають, що при цьому було допущено багато порушень та фальсифікацій та подали відповідні позови до суду.
Не чекаючи остаточних судових рішень, сьогодні група молодиків у кількості близько 100 чоловік під’їхали на декількох мікроавтобусах та легковиках до підприємства.
Безпосередньо на елеватор зайшли новий директор та адвокат.
На запитання працівників підприємства про мету перебування, була відповідь, що хочуть провести інспекцію. Однак, ні чим займається елеватор, а ні його структури «новопризначений» директор не знав. За словами працівників підприємства, він радше нагадував колишнього боксера, аніж аграрія.
Швидко відреагували правоохоронні органи та місцева влада, котрі також з’явились на місце події. Очевидно заїжджі гастролери не чекали такого повороту події, тому в ході перемовин залишили підприємство.