Реформа медицини: У медзакладах Хмельницького скоротять майже сотню працівників

2 Лютого 2017 09:23
Борис Ткач: Скорочення в першу чергу стосувалося технічного персоналу

Борис Ткач: Скорочення в першу чергу стосувалося технічного персоналу. Фото: автора

Кого саме скорочують і чому саме цих людей пояснили в управлінні охорони здоров’я Хмельницької міської ради.
Про звільнення працівників у різних сферах останнім часом говорять більш активно, ніж раніше. Когось скорочують через зростання мінімальної зарплатні, а ось у медичній сфері – у зв’язку з реформами у галузі.

В управлінні охорони здоров’я Хмельницької міської ради кажуть, із впровадженням центрів первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) переглядають питання роботи чотирьох поліклінік міста та дитячого поліклінічного відділення. Там проходить скорочення працівників.

«При загальній кількості працівників у поліклінічних закладах, а це близько 4 тисяч 300 працівників, скорочується близько сотні осіб. В масштабах міста це не є масовим скороченням, чи трагедією, але в масштабах однієї сім’ї, чи конкретної людини, це таки трагедія. Ми намагаємося по можливості влаштували людину на інше місце, хоча не завжди це влаштовує людей», – пояснює начальник управління ОЗ Борис Ткач.

Скорочення в першу чергу стосувалося технічного персоналу, сторожів, ліфтерів, прибиральників, гардеробниць і т. д.
Далі скорочення торкнулося молодших медичних сестер та санітарок, а також медсестер, в основному фізіотерапевтичних відділень.

«Зараз у нас дуже роздуті штати у цих відділеннях. Є такі відділення, де працюють по два, чи три лікаря, біля них – по вісімнадцять-двадцять медсестер і три-чотири апарати. Не секрет, що дуже часто навіть пацієнтам говорять: отам включіть, оце самі собі прикладіть… Тому у цих відділеннях скороченнях проходять», – зізнається Борис Васильович.

Щоправда скорочують не повністю ці посади, а лише їхню чисельність. До прикладу, у дитячій поліклініці в реєстратурі, за словами Бориса Ткача, працювало 18 реєстраторів! Це на дитячу лікарні і кілька відділень по місту.
При такій великій кількості реєстраторів, каже чиновник, черги стояли постійні, а значить вони (реєстратори – авт.) працюють неефективно.

В управлінні сподіваються, що після скорочення буде часткова економія коштів, за які буде проведена інформатизація реєстратури, електронний запис. Це зменшить черги і дасть змогу налагодити нормальну роботу.

«Також, ми плануємо протягом цього і наступного року створити більше 20 амбулаторій в місті, що розведе пацієнтів трохи територіально. Якщо когось не влаштує, з різних причин, саме та амбулаторія, яка буде ближче до вас територіально, ви маєте право обслуговуватися у того лікаря, який вам подобається. Вільний вибір лікаря поки що ніхто не відміняв, варто буде лише написати заяву, що ви хочете обслуговуватися саме у цього лікаря. В подальшому Міністерство охорони здоров’я, щоправда поки що усно декларує, договір між пацієнтом і лікарем. Тоді можна буде звертатися до лікаря як в інших мікрорайонах так і взагалі в інших містах», – каже Борис Такач і додає, що «МОЗ декларує усно», тому що жодних нормативних документів щодо впровадження цієї системи, поки що немає.