Проблема дитячого ожиріння , військова радіотехніка та вирішення екологічних негараздів краю – це далеко не повний перелік тем, за які цьогоріч взялися учасники Малої академії наук краю. Майже півтисячі старшокласників демонстрували науково-практичні знання у 60 секціях. І рівень таких розробок доволі високий ,запевняють експерти. Окрім того ,що участь у Малій академії наук дозволяє визначитися старшокласнику із професійним майбутнім ,перемога у інтелектуальному змаганні дає ще й бонуси при вступі у ВИШ.
Єлізавета Килимчук – у Малій академії наук не новачок. Торік захищала інтелектуальну честь області на всеукраїнському рівні. Її робота у галузі педагогіки отримала призове місце, а дівчина стала президентським стипендіатом. Цього року гімназистка пробує власні сили у медицині. Вона вивчає проблему ожиріння серед школярів.
Єлізавета КИЛИМЧУК, учениця Гімназії №2 м.Хмельницького
– Я проводила опитування і спів ставляла статистичні дані…
А от майбутній військовий радіотехнік Владислав Очеретний бере участь у захисті науково-дослідницьких робіт вперше. Розповідає – любить фізику і мріє розробляти пристрої для потреб армії.
Владислав ОЧЕРЕТНИЙ, учень Кам’янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою
– Тема моєї роботи… такі пристрої використовуються у безпілотних апаратах…
Інтелектуальні доробки юних науковців оцінюють науковці з досвідом.
Григорій ГОНЧАРУК, директор обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді
– В кожній секції по 3-є членів журі. Серед яких тільки доктори і кандидати наук…
За підсумками змагань серед науково-дослідницьких робіт журі визначає переможців, які пізніше представлятимуть область в Києві у фінальному етапі. Торік старшокласникам нашого краю було чим похвалитися.
Інна ШОРОБУРА, президент тервідділення Малої академії наук в області
– 31 учень. З яких 19 отримали призові місця…
Окрім досвіду наукової роботи участь у Малій академії наук надає переможцям і переваги при вступі до вишів.