Кобзаря вважають українським Пророком, чиє поетичне слово було актуальним у 19 столітті, і не менш значиме сьогодні. Пам’ять Тараса Григоровича увіковічнили у назвах населених пунктів, вулиць, навчальних закладів, театрів і кінотеатрів.
Як повідомляє інтернет сайт “Національний музей Тараса Шевченка”, у світі налічується 1384 пам’ятники Тарасу Шевченку, з них 1256 в Україні та 128 за кордоном – у 35-ти державах. В Україні найбільше пам’ятників встановлено на Івано-Франківщині – 201, за нею йдуть Львівська (193), Тернопільська (165) та Черкаська (102) області.
Чимало пам’ятників Кобзарю і на Хмельниччині. Є він і в обласному центрі – цільний монумент заввишки близько 5 метрів, вирізьблений зі з’єднаних чотирьох гранітних брил, що стоїть на всіяному травою невеликому підвищенні. Розташований він на вулиці Проскурівській, у парку імені Тарасу Шевченка. Там же, біля постаменту, кілька років тому встановили металеву книжку, на якій викарбувані слова із “Заповіту” поета.
На сторінках книжки – “Заповіт”
Парк ім. Тараса Шевченка – одне із найулюбленіших місць відпочинку хмельничан. Зручне розташування, у центрі міста, облаштовані місця для відпочинку, чимало дерев та кущів, охайні алеї, дитячий майданчик і фонтан приваблюють містян.
Парк розташований у центрі міста
Із центральної вулиці парк прикриває муніципальний кінотеатр ім.Т. Шевченка. На площі перед ним часто відбуваються святкові дійства — концерти, вистави, працює ярмарок.
Нещодавно на площі перед кінотеатром відремонтували
На честь Кобзаря у Хмельницькому названа одна із вулиць. Вулиця Шевченка розташована у центральній частині міста, пролягає від вулиці Свободи до вулиці Трудової (район залізничного вокзалу). Саме на ній розміщується єдина в Україні Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. У жовтні 2016 року на етреиторії навчального закладу відкрили пам’ятний знак «Чужого научаємось, і свого не цураємось» Великому Кобзареві.
В прикордонній академії вшанували Шевченка.Фото: з архіву
Також, ще 1937 року в нашій області було створено обласну бібліотеку для дітей та юнацтва. Зараз це Хмельницька обласна бібліотека для дітей ім. Тараса Шевченка.
Бібліотека – сучасний центр інформації, освіти, дозвілля та розвитку творчих здібностей дітей. Фото: з архіву
Що стосується усієї області, то маємо три села Шевченка у Ізяславському, Старокостянтинівському і Ярмолинецькому районах та Шевченко у Славутському. Окрім того, майже у кожному райцентрі та багатьох селах є вулиці Шевченка, та навіть пам’ятники Кобзареві. До речі, у Старокостянтинові пам’ятник встановили на початку цього року. Гроші на нього збирали близько десяти років.
Вулиця Шевченка у Хмельницькому
Пам’ятник Тарасу Шевченку у Старокостянтинові. Фото: www.adm-km.gov.ua/