Поради туристу. 2+1, або Обираємо намет за місткістю

22 Травня 2017 11:25
Одномісні намети (крайній зліва) компактні і легкі, однак тісні

Одномісні намети (крайній зліва) компактні і легкі, однак тісні. Фото: автора

Якщо ви в більшості випадків подорожуєте вдвох, не варто брати про запас тримісний намет.
Намет — один із найпотрібніших видів спорядження для походів та активного відпочинку на природі. Ми уже розглядали, якими бувають намети залежно від призначення, а також — з кількох шарів тканини вони можуть складатися.
Тепер поговоримо про місткість та розміри. Здавалося б, тут все зрозуміло. Однак є нюанси, на які слід звернути увагу.
Намети бувають одно-, дво-, тримісні і так далі. Назва говорить сама за себе. Наприклад, в двомісному наметі мають комфортно розміститися двоє людей, а також всі їхні речі.
Бувають намети нестандартної місткості, наприклад 2+1 або 3+1 (на схемі намальовано два чітких чоловічка і один блідий або два чорних і один пунктирний:).
Це як із взуттям — намети на піврозміру більше. У них також має комфортно розміститися двоє або троє туристів, і в разі необхідності — ще один, але буде вже не так зручно.
Схама намету 2+1: один спальник більш блідий, ніж інші.

Обирати намет варто виходячи з кількості людей, які будуть в нім ночувати в більшій кількості подорожей. Якщо ви завжди подорожуєте удвох, то не варто брати про запас трьох- або чотиримісний намет. Адже це буде солідне збільшення ваги, який доведеться нести на плечах.
Звісно, якщо ви завжди подорожуєте автомобілем і дуже цінуєте комфорт і простір, можете придбати і великий намет, наприклад, кемпінговий.

Важливо!
Якщо у вас нестандартний зріст, наприклад 210 см, зверніть увагу на розміри намету (периметр дна), вони можуть відрізнятися у різних виробників і в різних моделях.
Перевірити, чи поміститеся ви у наметі, який плануєте купити, можна в домашніх умовах, відтворивши на підлозі прямокутник потрібного розміру. Забравшись туди в спальнику і на карематі, ви не повинні упиратися головою або ногами в стінки намету, обов’язково повинен бути запас! Інакше у цих місцях буде збиратися конденсат і мокрітиме стіна (а за одно — і ваш спальник).
Навіть якщо у вас звичайний зріст і вказана на наметі місткість вас влаштовує, зверніть також увагу на його розміри (периметр дна). В ідеалі на одну людину має бути місце шириною 50-60 см (ширина стандартного або альпіністського каремата) і 2 м у довжину, плюс запас для речей та щоб не впиратися у стінки намету.

Бувають намети нестандартних розмірів. Наприклад, цей завужений у ногах. Врахуйте, що хоча ширина позначена як 130 см, у ногах вона значно вужча.

Читайте також, як обрати туристичний рюкзак і для чого потрібні трекінгові палиці.