«Рожевий жовтень» – акція із такою назвою триватиме у Хмельницькому до кінця місяця. Вона приурочена до Всеукраїнського Дня боротьби з раком грудей. Це спільна ініціатива Хмельницького обласного онкологічного диспансеру, громадського об‘єднання «Донна» і телеканалу «Поділля-центр». З подробицями Тетяна Ворожцова
Ця жінка до лікарів не зверталась, бо завжди почувала себе добре. Пухлину виявила сама.
– Я звернулася вчасно. Мені зберегли грудь, я дуже цьому рада, що мені зберегли грудь.
А пані Валентина перевірялась у лікарів щорічно. Каже, зміни помітила через півтори місяці після того, як вдарилася.
– Мені тут секторно видалили, частину. Мені вдалося зберегти грудь. Так,я дуже вдячна лікарям.
А ця жінка свою недугу виявила випадково.
– Молочну залозу мені вдалося зберегти, дякуючи золотим рукам наших лікарів, Діагностували ранню стадію і я бажаю всім жінкам дуже серйозно підійти до цієї проблеми і не запускати, ходити на обстеження. Ходити на УЗІ, робити аналізи, тому, що рак – це хвороба виліковна, все залежить від нашого ставлення до цієї проблеми. Ставтеся серйознор, то все в вас буде добре.
А от пані Зоя боротьбу із раком вважає особистою справою, отож очолила свого часу громадське об’єднання, яке допомагає жінкам долати хворобу.
Зоя СИДОРИШИНА, керівник правління ГО «ДОННА»
– Статистика підтверджує , що виживають найсильніші і ті, хто оцю образу на цю хворобу вичленив зі своєї голови. тобто забуває про те, що вони хворіли
Лікарі кажуть, статистика захворювання на рак грудей в краї щороку коливається майже в тих самих показниках.
Ігор ДРОБНЕР, обласний позаштатний маммолог
– Від 400 до 500 хворих реєструється як первинне захворюваннягш рудної залози. Більше 500 жодного року ще не було. І це дуже добреі менше 400 не було за останні 10 – 15 років. На обліку стоїть більше 2000 хворих з злоякісними пухлинами грудної залози. Захворювання збільшуються, але не значно.
В’ячеслав МОРОЗ, головний лікар Хмельницького обласного онкодиспансеру .
– Звісно є психологічний бар’єр у пацієнтів, які через ті чи інші обставини вони не хочуть звертатись в онкодиспансер. Але коли ті пацієнти відвідують цей заклад, отримають спеціальне лікування, і побачать позитивні результати лікування, тоді звісно вони змінюється думка. Все залежить від вчасності звернення за медичною допомогою , саме до спеціалістів, до маммологів. Також залежить від правильності поставленого діагнозу та його лікування.