Хмельницький майстер самотужки взявся створювати бандури. Переконаний – саме так долучається до відродження українських народних традицій. Бо ,каже, нині серійним виготовленням цих музичних інструментів в Україні ніхто не займається.
Із верби, клена та європейської ялини майстер із власної ініціативи взявся виготовляти бандури. Про які до того мало що знав.
Ігор Сабаєв, майстер з виготовлення бандур. Ми були шоковані, які звуки з цього інструмента дістають, і як вона звучить прекрасно.
Ніяк не гірше звучать й інструменти, виготовлені цим майстром. Замовлень, відтак, не бракує. Бракує часу-бідкається чоловік та перепрошує за відстрочення термінів виконання замовлень.
Ігор Сабаєв, майстер з виготовлення бандур. Ці дві бандури замовила жінка з Австралії…Там велика діаспора, як і в Канаді, США, Аргентині…багато людей займаються бандурним мистецтвом, а фабрик немає.
В Україні також немає підприємств, які б серійно виготовляли бандури,каже майстер.
Ігор Сабаєв, майстер з виготовлення бандур. Отака бандура такого зразка-отака і доля України. Це знаково, що в 93 році чернігівська фабрика перейшла на виготовлення трун.
Торік майстер виконував велике замовлення від держави та чекав на обіцяне сприяння допомогти стати на ноги. Однак,запевняє, не дочекався.
Ігор Сабаєв, майстер з виготовлення бандур. За 2, 5 роки я півроку точно провів у кабінетах. Зараз я сказав, що не зайду принципово і не буду нічого просити.
Та навіть зневірившись, Ігор Сабаєв не опускає рук. Каже , продовжує працювати , бо вірить, що робить це задля збереження традиційної культури. Світлана Поробок, Іван Мовчан із Хмельницького району для інформаційного випуску.