Їдемо туди, де зараз не сезон
Олександр Антошков, який відвідав понад півсотні країн, полюбляє на новорічні свята вирушати у ті країни, де в цей час не сезон. Тоді ціни на переліт, проживання та інші витрати нижчі, а туристів значно менше.
«Дуже гарний варіант – Кіпр. Взимку там температура досить комфортна – до 20 градусів, а ціни на готелі значно нижчі, ніж влітку. Наприклад, переліт туди і назад на людину можна знайти за 80 доларів. А бюджет тижневої поїздки на двох може складати 500 євро з квитками, харчуванням, проживанням. За цей час можна об’їздити увесь острів і отримати масу задоволення», – запевняє Олександр.
Олександр Антошков має багатий мандрівний досвід.
Аналогічно зараз дешевші тури в Йорданію (тижневий тур на двох з перельотом і всіма витратами обійдеться у 500-600 доларів), на Мальту. Мандрівник також радить відвідати Туреччину чи Грузію – країни, які не менш цікаві для мандрівок взимку, ніж влітку. До того ж, там тепліше зараз, ніж в Україні.
«На Канарських островах не буває високого сезону, адже там завжди однакові погодні умови – вічна весна. І хоч це територія євро, ціни там так не стрибають на свята, як в Європі. Переліт туди і назад на людину обійдеться у 200 євро, – розповідає мандрівник. – Також я б рекомендував країни Азії, де взимку тепліше. Зокрема, це Шрі-Ланка, де дуже гарна природа, багато тварин, яких більше немає ніде в світі, океан розкішний. Можна знайти путівку за 200-300 доларів на людину з перельотом. Також в районі 300-400 доларів на людину – двохтижневий відпочинок на людину в Гоа (Індія)».
Найбільший із Канарських островів – Тенерифе – має мальовничі пейзажі.
За словами мандрівника, загалом вигідно купувати тури з перельотом на чартері, іноді вони з проживанням коштують дешевше, ніж просто переліт на рейсовому літаку. Треба стежити за цінами на путівки, іноді з’являються дуже хороші варіанти. Однак треба бути оперативним, їх швидко розбирають.
Новий рік під Араратом
Досвідчений мандрівник та автор сайту про подорожі andy-travel.com.ua Андрій Бондаренко на Новий рік зазвичай нікуди не їздить. Адже в багатьох країнах у цей час ціни підстрибують у кілька разів. Однак на минулий Новий рік він вперше вибрався у мандрівку і отримав найприємніші враження. Він відкрив для себе зимову Вірменію, яка виявилася надзвичайно мальовничою та досить дешевою.
Андрій Бондаренко у Вірменії.
«Ніколи в житті не мріяв про Вірменію. Потрапляння туди, та ще й на Новий Рік – це лише збіг обставин (дешеві авіаквитки з Києва були лише в одне місто – в Єреван). Якби я тоді знав, що на мене чекає! Що Вірменія могла би стати справжньою мрією життя, якби я раніше знав про її красоти! – розповідає мандрівник. – Це країна Арарату, Севану, високих гір і давніх монастирів. Гори тут – нереально красиві і мальовничі. На жаль, жодні фото не передадуть цієї краси. Приголомшливі гірські хребти оточують тебе з усіх боків».
Монастир Хайраванк на березі озера Севан.
За словами мандрівника, у Єревані багато готелів на будь-який гаманець. А от з громадським транспортом у країні справи гірші: у більшість цікавих місць ви не дістанетесь ним. Гарний вихід – орендувати авто. Саме так Андрій і зробив і за три дні проїхав майже 2500 км складних не розчищених вірменських доріг з запаморочливими перевалами і серпантинами.
Маршрут вийшов такий: Єреван – монастир Хор-Вірап – Арені – монастир Нораванк – Воротанський перевал – Алідзор – монастир Татев – Горіс – Лачінський перевал – озеро Севан – монастир Севанаванк – Діліжан – Айраванк – Норатус – Гарні – каньйон Азат – монастир Гегард – Ечміадзин.
Детальніше про мандрівку до Вірменії читайте тут.
Єреван на тлі Арарату – символу Вірменії, який зараз розташований на території Туреччини.
Китайський Новий рік у… Китаї
Подружня пара Анна Думанська та Богдан Місюренко, які відвідали 66 країн, спеціально нікуди не мандрували на Новий рік. Однак оскільки багато часу вони проводять у подорожах, то і це свято часто зустрічали за кордоном, переважно в країнах Азії.
Аня і Богдан часто зустрічають Новий рік у подорожах.
Особливо їм сподобався Новий рік у Китаї, але не той, що святкують першого січня, а їхній традиційний, що розпочинається пізніше (дата змінюється від року в рік відповідно до місячного календаря).
«На Новий рік тут прийнято дарувати не тільки подарунки, а й гроші. Зазвичай гроші дарують дітям, але дітьми також вважаються дорослі люди, які ще не одружилися. Нам розповідали про те, що деякі пари довгий час живуть разом і офіційно не одружуються, щоб під час свят відкласти гроші. Начальники також повинні дарувати фінансові бонуси своїм підлеглим, проявляючи таким чином турботу і увагу. Гроші вкладають в красиві маленькі червоні конвертики, на яких зображені ієрогліфи, що позначають добрі побажання», – розповідають мандрівники.
Читайте також: Новий рік у романтичній атмосфері. П’ять ідей, куди поїхати.
У супермаркетах в останні дні перед новим роком панує метушня. Тисячі китайців купують всілякі солодощі та ковбасні вироби. Це дуже здивувало хмельничан, адже в Китаї люди не їдять солодощі кожен день, а м’ясні вироби хоч і популярні, але ковбаси зазвичай стільки не побачиш. Натовпи людей активно переміщаються з одного магазину одягу в інший в пошуках нових нарядів, якими усі хочуть похизуватися під час свят. Старі ж речі викидають, і всі сміттєві баки забиті одягом, взуттям, меблями, різними коробками.
«Найбільше нам подобаються красиві мандаринові дерева й кущі, які китайці купують, щоб прикрашати під час свят свої оселі. Замість мандаринових кущів іноді можна знайти і кущі кумквата (мікроцітрусові завбільшки з черешню), і помело, а один раз ми побачили величезного розміру мандарини, кожен з яких важив близько кілограма», – згадують хмельничани.
У Китаї замість ялинок оселі прикрашають мандариновими деревами.
На їхню думку, з одного боку весь цей шалений рух може сильно стомлювати і вимотувати, але з іншого – тут відчувається наростання святкового настрою, радість від наближення чогось незвичайного і щастя в серцях людей. Всі усміхаються одне одному, навіть незнайомі люди обмінюються новорічними побажаннями і в повітрі витає дуже приємне відчуття народження чогось нового!
Гігантські мандарини.
А загалом мандрівники радять не чекати якогось свята, щоб вирушити у подорож чи зробити іншу приємність.
«Ми вже звикли зустрічати Новий Рік або інші свята в подорожах, тому розуміємо, що частково це лише пропаганда для того, щоб змусити людей купувати подарунки один одному, новий одяг і більше продуктів. Також ми вважаємо, що свята потрібно робити собі кожен день або хоча б тоді, коли хочеться, а не саме тоді, коли вони заплановані за календарем. Та й взагалі щасливим людям свята не потрібні для того, щоб радіти життю кожен день. Адже свято не навколо, а всередині нас!» – переконані Аня і Богдан.
Краще гір – тільки гори!
Мандрівниця та президент Хмельницької обласної федерації альпінізму і скелелазіння Леся Гошовськапереконана, що найкраще місце для зустрічі Нового року – це гори.
Леся Гошовська (друга справа) неодноразово зустрічала Новий рік у Карпатах.
«Гарний варіант – Грузія. Можна з’їздити у Сванетію (гірський регіон на північному заході країни), подивитися на знамениті сванські башти, насолодитися гірськими краєвидами. Поселитися можна у місцевих жителів, які пропонують нічліг, таким чином відчути місцевий колорит. А можна відвідати гірськолижні курорти Сванетії: Хацвалі, що розташовується поряд з містом Местія, і Тетнульді в 9 км від Местії, – розповідає Леся. – Також можна вирушити у Степанцмінду (місто під горою Казбек) і подивитися на Казбек – грузинський п’ятитисячник. Однак підніматися безпосередньо на гору можна лише, якщо ви маєте відповідний досвід та спорядження».
Грузія. Дорогою на гору Ушба.
Різні туристичні фірми організовують трекінги (пішохідні маршрути, як правило, у горах) «Новий рік у Непалі». Приєднавшись до такого трекінгу, можна познайомитися з Гімалаями, з місцевим народом – шерпами, піднятися на деякі вершини та побачити найвищу вершину Землі.
«У Гімалаях зовсім інші масштаби, ні з чим не зрівняти. Величезні гори, щоб все роздивитися, дивишся одночасно і вдалину, і вгору. Від поселення до поселення йдеш 10-15 км гірською стежкою, і там ніщо не проїде, лише пішки. А коли підходиш ближче до Евересту, це щось неймовірне. Здається, що перед тобою стіна стоїть, а ти як мурашка», – ділиться враженнями хмельничанка.
Гімалаї – красиві і величні гори.
Як правило, такий маршрут включає підйом на вершину Кала-Патар – гору-п’ятитисячник, з якої добре видно Еверест.
В Україні найкращий варіант для зустрічі Нового року, на думку Лесі, – це Карпати. Можна зупинитися у колибі в урочищі Козьмещик (в 9 км від села Лазещина на Закарпатті), звідки починаються маршрути на Говерлу і Петрас.
Зимові Карпати – бюджетна альтернатива закордону.
«Там є багато колиб з пічкою, банькою. За хорошої погоди звідти можна піднятися на Говерлу. Першого січня там багато людей, є й такі, що ночують на вершині. Але це треба мати гарне спорядження, досвід ночівель взимку в горах та сильне бажання померзнути, – розповідає Леся. – Також можна зупинитися на туристичній базі у Заросляку, звідки теж підіймаються на найвищу вершину України. Є необладнані колиби (без опалення, але вони захищають від вітру і снігу) під Говерлою і Петрасом. Однак, щоб ночувати там, запасіться теплим одягом, спальниками».