Найбільше задоволені своїми життєвими досягненнями молоді українці віком до 29 років. А 46% опитаних не задоволені тим, чого добилися. Такими є результати дослідження соцгрупи Research & Branding Group.
Молоді успішніші
В цілому успішними себе вважають 40% опитаних. Найоптимістичнішими в оцінці своїх досягнень виявилися молоді люди віком 18-29 років – з них 50% назвали себе успішними. Водночас серед літніх себе такими вважають тільки 31% людей. Дослідження було проведено в жовтні-листопаді цього року, опитано 1802 особи у всіх куточках країни, крім Криму та окупованих регіонів Донецької і Луганської областей.
З’ясувалося, що чим вище рівень освіченості, тим успішнішими вважають себе люди. 53% випускників або студентів вузів високо оцінили свої життєві успіхи. Тим часом більше половини тих, хто отримав лише середню освіту, схильні сумніватися в своєму благополуччі – 58% з них не вважають себе успішними.
Також чим заможнішими були респонденти, тим частіше вони виявлялися задоволені своїми досягненнями. Така тенденція підтверджується і попереднім дослідженням компанії. Так, згідно з минулого опитуванням, проведеним влітку цього року, 54% українців вважають, що саме гроші чи інші матеріальні цінності дозволяють домогтися успіху.
Пишаються родиною
Основним досягненням свого життя більшість українців вважають дружну родину – про це заявили 60% опитаних. Далі йдуть – наявність вірних друзів (26%) і міцного здоров’я (25%). Водночас приблизно половина українців має зайву вагу.
Набагато менше респондентів пишаються можливістю працювати на себе (15%), заняттям улюбленою справою (15%), освітою (14%) і достатком (11%). Всього 4% українців зарахували до своїх досягнень кар’єру і можливість добре відпочивати або подорожувати. Стільки ж вважають особистим успіхом свою життєву успішність.
При цьому пишаються родиною і своїм здоров’ям найбільше в західних областях – 64% опитаних жителів регіону назвали своїм успіхом саме родину, а 34% – здоров’я. А друзів найбільше цінують на півдні (37%).
Приватне важливіше
На думку психолога Лілії Вороніної, оптимізм молоді щодо своєї успішності цілком зрозумілий.
«У молодих багато часу і перспектив попереду, у них вище самооцінка, – пояснює експерт. – А от літні дивляться на свої успіхи об’єктивніше».
«У молодих багато часу і перспектив попереду, у них вище самооцінка, – пояснює експерт. – А от літні дивляться на свої успіхи об’єктивніше».
Психолог також додала, що в країні досі діє віковий ценз, через який у літніх перспектив у житті набагато менше, ніж у молодих. А ось ставлення до здоров’я, як мірила успіху, Вороніна пояснює індивідуалізацією суспільства.
«Сьогодні в українців на передній план все частіше виступає приватне, а не суспільне. Як наслідок, особисті відносини, дружна родина – заслуги цінніші, ніж кар’єра або достаток, які залежать не тільки від самої людини», – розповіла нам психолог.