«Межі області мінятись не будуть, тому що вони відповідають стандартам Європейського союзу. Є дві версії, одна х них передбачає три райони (із прив’язкою до госпітальних округів), друга – п’ять районів ( прив’язана до чисельності приблизно від 150 до 200 тисяч жителів). Яка з концепцій переможе на рівні Уряду, не можу сказати», – зізнається Сергій Віталійович.
Додає, що це не означає, що, наприклад, у Летичівському, Старосинявському чи Дунаєвецькому районах, які повністю покриті громадами, не буде представництва державної влади. В Україні успішно працюють структури міжрайонного рівня, такі як міжрайонна прокуратура, фіскальна служба. Схожа схема буде на рівні райдержадміністрацій.
«Представництва держави має бути, бо є виключно її функції, які не можуть передати органам місцевого самоврядування. Це, починаючи від національної безпеки, закінчуючи нарахуванням субсидії», – каже Сергій Яцковський.
Директор Центру розвитку місцевого самоврядування зазначає, що нарешті всі бюджети Хмельницької області затверджені. Станом на 1 січня 98,9% інфраструктурної субвенції витрачено відповідним чином оформлено. Є декілька громад, які не використали кошти і повернули їх.