Ми обрали п’ять населених пунктів, які розташовуються у 30-60 км від Хмельницького, і туди можна швидко з’їздити незалежно від того, чи є у вас власне авто, чи немає. Кожне із цих місць потішить вас одночасно і гарною природою, і старовинною архітектурою. Таким чином, можна «вбити двох зайців» – здійснити цікаву екскурсію та влаштувати невеликий пікнік.
Читайте також: Куди поїхати на травневий пікнік: ТОП-5 мальовничої природи.
На березі Південного Бугу
Чорний Острів розташовується найближче до Хмельницького – у 25 км на захід. Туди часто їздять автобуси із автостанції №3, що біля овочевого ринку, а також приміські потяги «Хмельницький-Волочиськ».
У Чорному Острові чудові водні краєвиди.
Чорний Острів має кілька родзинок. Зокрема, це палац Пшездецьких, де зараз розташувався місцевий музей, старовинний костел, де колись зберігався розкішний надгробок прекрасної Лаури, а також Свято-Преображенська церква, де можна побачити незвичайну ікону, на якій Ісус та Божа Матір зображені у вишиванках, а Ісус – ще й з вишеньками.
Читайте також: У каньйон Смотрича – за гарними краєвидами.
Через Чорний Острів протікає Південний Буг, який разом із численними ставками, утворює гарні краєвиди. А тому тут можна знайти чудове місце для пікніка біля води.
Біля води та з видом на фортецю
Якщо поїхати у протилежному від Чорного Острова напрямку, на схід, потрапимо у Меджибіж. Звісно, його родзинкою є розкішний замок з неприступними стінами та трьома гарними вежами. Зараз це Державний історико-культурний заповідник «Межибіж», на території якого діє історичний музей, а також музей жертв голодомору.
Крім замку, у селищі також варто подивитися напівзруйнований костел Святої Трійці, а також завітати на старе єврейське кладовище, де похований засновник хасидського руху Баал Шем Тов.
Вид з фортечної вежі на Південний Буг.
Через Меджибіж протікає Південний Буг, неподалік від фортеці у нього ще й впадає Бужок. А тому селище багате на гарні водні пейзажі. На березі річки можна влаштуватися навіть з чудовим краєвидом на фортецю.
Пікнік з видом на замкові руїни
У 50 км на південь від обласного центру розкинулося село Сутківці (Ярмолинецький район). Воно лежить на мальовничих берегах річки Ушиці та навколишніх пагорбах.
Головна родзинка Сутковець – Покровська церква-фортеця, яка є одним з найдавніших оборонних храмів України.
Навколо замкової гори – мальовничі пагорби.
Хоча Сутковецька фортеця збереглася гірше, ніж церква (від неї залишилася тільки одна башта), зате розташування у неї значно вигідніше – на пагорбі. Тут же, або на сусідньому пагорбі, можна влаштувати перепочинок і пообідати з краєвидом на навколишні простори.
На замковій горі
Село Зіньків також лежить на берегах Ушиці, як і Сутківці, тільки трохи південніше. Село велике і мальовниче. Воно потішить мандрівників дуже гарною дерев’яною Михайлівською церквою, збудованою у середині 18 століття з міцного дуба. Дерев’яна красуня стоїть на пагорбі, оточена соснами та іншими деревами.
Від замкових руїн у Зінькові відкривається краєвид на село.
Також у селі можна побачити залишки замку, а під ним – Троїцький костел. Із замкового пагорба відкривається чудовий краєвид на навколишні простори. Тут і можна влаштувати пікнік.
У вишуканому парку
Вирушивши на північ від Хмельницького, можна потрапити у Самчики, що у 60 км від обласного центру. Розкішний палацово-парковий ансамбль, що зараз є Державним історико-культурним заповідником, – це справжня перлина не лише Хмельниччини, а й усієї України.
Самчиківський палац потопає у зелені.
Сказати, що тут гарно, – нічого не сказати. Палац, який чудово виглядає не лише зовні, а й всередині (чого варті хоча б фрески Врубеля!), стоїть посеред мальовничого парка, а південний фасад виходить до річки Случ.
Оглянувши палац і парк, можна влаштуватися на обід на березі річки.