Захиститися від розвитку небезпечних захворювань можна, якщо часто бувати на природі, або регулярно гуляти в парках. До такого висновку прийшли вчені з Університету Східної Англії, які проаналізували дані про здоров’я 300 мільйонів осіб з 20 країн світу.
«Люди, що живуть поблизу парків або за містом, і при цьому фізично активні, – відчувають менше психічної напруги. Також у них рідше діагностують хвороби серця і діабет другого типу», – наводиться думка фахівців на порталі The Daily Mail.
Дослідники заявили, що можливість регулярно бувати на природі, займатися ходьбою або пробіжками в парках, – загалом, перебувати в оточенні рослинного біома – сприяє зміцненню імунної системи. Секрет цілющого впливу природного середовища на імунітет полягає в різноманітті корисних мікроорганізмів навколо. Вони тренують імунну систему і зменшують ризик розвитку запалень, зазначили автори роботи.
Проведений вченими аналіз показав, що знаходження на природі корелює зі значним зниженням рівня маркера стресу кортизолу в пробах слини – це стало відкриттям проекту. Надлишок кортизолу в організмі негативно впливає на обмінні процеси, посилює виділення шлункового соку, аж до розвитку виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, підриває здоров’я печінки, веде до порушень в м’язовій і кістковій тканинах.
Вчені рекомендують по можливості щодня прогулюватися в парку – це допомагає позбутися психологічної втоми, покращує когнітивні функції мозку. Корисно навіть просто дивитися на дерева та зелені насадження, стверджують медики – таке споглядання врівноважує душевно і нормалізує функції системи зору.