В рамках проекту у Красилівській міській громаді, до прикладу, планують провести низку конкурсів та інформаційних кампаній із популяризації вело транспорту. За словами спеціаліста сектору економічного розвитку, інвестицій та інвестиційної діяльності Красилівської міської громади Валерія Лося, заявку на конкурс малих грантів до Європейського тижня мобільності готували усією командою. Втілювати будуть взагалі, чи не усією громадою.
«Ми готували цей проект, як і інші, всією командою. Найперше, хочемо провести 9 вересня велозаїзд до Дня міста. А також, протягом тижня відбуватимуться різноманітні конкурси малюнків на асфальтів, на мольбертах. Наш гурток по велотуризму буде проводити різноманітні майстер-класи, плануємо залучати максимальну кількість жителів, щоб популяризувати велосипедний транспорт. На усі ці заходи ми виграли близько 50 тисяч гривень», – каже Валерій Лось.
У Сатанівській громаді теж розробили низку заходів із популяризації екологічних видів транспорту.
У рамках проекту тут планують розробити буклети, підготувати майданчик для вивчення правил дорожнього руху для дітей і навіть створити і «обкатати» вело маршрути.
«Свій проект ми назвали «Веломандри по Сатанівській громаді» і плануємо організувати інформаційну роботу в школах, провести круглий стіл із вчителями, оголосити фотоконкурс на велосипедну тематику. Також плануємо провести квести для дітей та лекції із правил дорожнього руху та чимало інших заходів», – розповідають у Сатанівській ОТГ.
Планують провести також «День пішохода» та «День велосипедиста. Та чи не головною подією буде офіційне відкриття велосипедного маршруту довжина якого 33 кілометри.
До речі, це не єдині проекти, які зараз реалізовують на теренах області. Як повідомила радник із регіонального розвитку Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Катерина Савчук, загалом, Хмельницька область виграла дев’ять проектів секторальної підтримки Європейського Союзу.
«До прикладу, Меджибізька громада виграла економічний проект із доставки та реалізації сільськогосподарської продукції від сільського двору до міста. А Сатанівська та Антонінська громади виграли проекти по інформаційно-туристичному напрямках, зокрема створення рекреаційних зон. До речі, вартість проекту, який виграла Сатанівська громада – 1 мільйон 200 тисяч гривень, а Антонінської – 3 мільйони гривень. І взагалі, зараз чимало можливостей є для розвику: навчання фахівців з проектного менеджменту, проведення фестивалів, розвиток бібліотек і навіть розвиток водного господарства і охорона природного середовища. Варто лише знати чого хочуть жителі і не лінуватися втілювати свої плани в життя», – зазначає Катерина Савчук.
Проект «Зелене світло для велоруху в громадах», які реалізовують Красилівська та Сатанівська ОТГ, здійснюється за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією