20 липня: це цікаво знати

20 Липня 2018 09:31

 

фото index

Всі ласуни світу сьогодні відзначають смачне свято – Міжнародний День торта, який пропагує ходити один до одного в гості з тортом і закликає до дружби і миру між людьми.

Щорічно 20 липня відзначається Міжнародний день шахів, мета якого – поширення і розвиток цієї інтелектуальної гри по всьому світу.

У православній церкві 20 липня вшановується пам’ять преподобної Євфросинії, відомої у світі як Авдотья або Євдокія. Народилася вона в сім’ї суздальського князя Дмитра Костянтиновича, згодом ставши дружиною Московського князя Дмитра Донського. Саме їх сімейний союз дозволив досягти миру між Суздалем і Москвою. Сама княгиня була благочестивою, і в цьому була велика заслуга преподобного Сергія Радонезького, який хрестив одного із її з Дмитром синів. Авдотья у часи свого правління побудувала кілька храмів, особливо відомим з яких став Вознесенський жіночий монастир на території Московського Кремля. Мало хто знав, що Авдотья дотримувалася строгого посту і носила вериги під княжими одягом. У Авдотьї було 5 синів, і вони були дуже здивовані, коли Авдотья вирішила прийняти чернечий постриг, після чого отримала ім’я Єфросинія. Відомо, що до цього ходила чутка про те, що княгиня носить стільки одягу і прикрас, щоб сподобатися своїм коханцям, і цим її сини були дуже засмучені. Однак Авдотья скинула одяг, і під ними було тіло виснажене й худе, чим вона і довела, що вірить у Христа, і дорікнути її в гріху неможливо. В останні роки Єфросинія (Авдотья) багато молилася і робила добрі справи.

Головна прикмета дня: якщо на Явдоху йде дощ, буде мокро ще кілька тижнів.

Іменинники сьогодні: Акакій, Герман, Євдокія, Євфросинія, Лук’ян, Павло, Сергій, Фома

20 липня народились:

1304 – один з найвидатніших діячів італійського Ренесансу, учень монаха-єретика Варлаама Калабрійського, Франческо Петрарка.
1804 – англійський зоолог і палеонтолог, послідовник ліннєєвський традицій в сучасній біології, першим вжив слово “динозавр”, Сер Річард Оуен.
1822 – австрійський біолог і ботанік Грегор Іоганн Мендель (заклав основи генетики, відкрив закономірності спадковості моногенних ознак – отримали назву Закони Менделя).
1847 – німецький художник і графік, один з головних представників імпресіонізму Макс Ліберман.
1880 – німецький філософ і письменник Герман Кайзерлінг.
1882 – німецький філософ, основоположник критичної (або нової) онтології Микола Гартман.
1888 – лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини, відкрив стрептоміцин, Абрахам Зельман Ваксман.
1919 – новозеландський альпініст, перший підкорювач Евересту, лицар ордена Британської імперії Едмунд Хілларі.
1930 – телеведучий, автор і виконавець пісень Олег Анофрієв.
1963 – російський фігурист, в даний час тренер з фігурного катання та учасник різних телешоу, Олександр В’ячеславович Жулин.

В історії 20 липня:

1534 — у Кембріджі зареєстровано перше в світі видавництво.

1653 — російські посли прибули до Чигирина і оголосили гетьману Б. Хмельницькому про згоду російського царя взяти під своє заступництво запорізьке козацтво.

1871 — Англійська футбольна асоціація запропонувала заснувати Кубок виклику (Challenge Cup) для клубів, які входять до її складу.

1893 — в Російській імперії влада ввела монополію на продаж вина — «винна монополія» («казенна продаж питей»).

1917 — зареєстрована торгова марка з виробництва автомобілів, двигунів і навіть велосипедів «BMW» (в даний час відомий на весь світ концерн з виробництва машин, задає тон у всій галузі).

1920 — Червона армія зайняла Вільнюс, сталося це в рамках війни з Польщею.

1924 — відзначається Міжнародний день шахів, так як в цей день у Парижі була заснована Міжнародна шахова федерація — FIDE.

1936 — Туреччина ратифікувала Конвенцію Монтре і отримала під свою юрисдикцію протоки Дарданелли і Босфор з умовою дотримуватися норм міжнародного морського права.

1940 — американський музичний журнал «Billboard» опублікував перший список найпопулярніших пісень.

1941 — пройшла реорганізація в органах безпеки СРСР — НКДБ і НКВС були об’єднані в єдиний Наркомат внутрішніх справ.

1944 — кульмінація «змови генералів» (у числі змовників були офіцери з вермахту і абверу) — невдалий замах на життя Адольфа Гітлера.

1965 — із конвеєра запорізького заводу «Комунар» зійшов 100-тисячний автомобіль «Запорожець».

1969 — американська космічна програма з висадки на Місяць закінчується успіхом — апарат «Аполлон-11» здійснив першу в історії пілотовану посадку на супутник Землі.

1974 — турецькі війська вторглися на Кіпр (в даний час на острові дві держави: Республіка Кіпр і невизнана міжнародним співтовариством Турецька Республіка Північного Кіпру).

1980 — у Києві урочисто відкрився олімпійський футбольний турнір Московської олімпіади-80.

1993 — у Литві запроваджено власну валюту — літ

1994 — інавгурація першого президента Білорусі Олександра Лукашенка

2005 — Канада стала четвертою державою у світі, де дозволили одностатеві шлюби

2008 — в Непалі вперше в історії обрали президента.

«Рідна Хмельниччина »