Скільки років кохаю, а закохуюсь в тебе щодня.
Л. Костенко
У народі помічали ,що дні стали набагато коротшими а ночами досить прохолодно. Це був час заготовок і консервацій, оскільки з’являлася велика кількість фруктів, ягід, овочів – їх прагнули зберегти для того, щоб не голодувати в зимовий період.
У церкві 31 липня вшановується пам’ять святого Омеляна (Омеляна), постраждалого за віру під час гонінь, організованих у відношенні християн імператором Юліаном Відступником в IV столітті. Відомо, що тоді імператор розіслав указ, згідно з яким, всі послідовники Христа повинні бути віддані кари. В цей час Омелян проживав в місті Доростолі близько Дунаю. Указ зачитали на міській площі, і Омелян, обурений рішенням імператора, відправився на капище, де поклонялися язичницьким богам, розбив ідолів і перекинув вівтарі. Городяни-язичники, побачивши це, вирішили, що влаштував погром селянин, який проходив повз, і почали бити його. Однак Омелян зізнався у скоєному вчинку, і невинну людину відпустили. Самого ж Омеляна довго були, а потім відправили на суд, засудивши до спалення. Однак Бог зберіг життя Омеляну, а вогонь, у свою чергу, вразив язичників, які прийшли поглянути на страту. Після того, як вогонь згас, Омелян ліг на вугілля і помер.
31 липня закінчувалася жнива. Серпи після цього викладали у формі кола на стиснутій смузі, запрошували священика для того щоб той відслужив молебень і освятив інструменти. Потім серпи несли додому і зберігали до настання наступного року. До речі, найкращим відпочинком 31 липня, після жнив, вважали лазню, і саме в цей день прийнято було паритися з віниками, зробленими з житньої соломи, трав і польових квітів. У народі вірили, що так, згідно з прикметами, можна позбутися від втоми, що накопичилася під час жнив. В саму баню входили з поклоном, бо боялися образити банного духу.
Кінець липня — час закінчення жнив. Коли ця робота завершена, належало серпи скласти на стиснутій смузі колом, запросити священика відслужити молебень, після якого серпи окропляли святою водою. Тільки після цього їх забирали додому — до наступного року. Настав час заготовок, і з цього дня намагалися зробити побільше всіляких варення і солінь. В цей день топили лазню і парилися віниками з житньої соломи. У лазню треба було ходити з великими пересторогами, щоб не образити банного духу. Це істота невидимо і найчастіше виявляє себе тільки шумом. Він нещадний до тих, хто йому не сподобається, — тоді він кричить, стукає, кидається камінням або хлюпоче окропом. Бачити банника — до біди, і постає він перед людьми в різних іпостасях: як чорна волохата людина величезного зросту, з довгим волоссям і залізними руками, кігтями, якими душить або «запарює» до смерті миються. Іноді він мохнатий, іноді — голий і покритий брудом або листям з віників.
31 липня 2018 рік – цей день в історії
1498 – іспанський мореплавець Христофор Колумб під час Третьої експедиції відкрив острів Тринідад
1919 – була схвалена Веймарська конституція, за якою Німеччина стала республікою.
1919 – білогвардійська Добровольча армія Денікіна займає Київ.
1924 – використання української мови було заборонено поляками в державних установах Східної Галичини.
1937 – НКВС СРСР проводить масові репресії в Чечні: тисячі жителів заарештовані.
1944 – загинув французький письменник, поет і професійний льотчик Антуан де Сент-Екзюпері (уламки його літака Локхід P-38 “Лайтнінг” були знайдені в 2000 році).
1956 – в СРСР починається будівництво знаменитих “хрущовок” (малогабаритне бюджетне житло було зведено в короткі терміни і “з горем пополам” служить дотепер).
1961 – Ізраїль прийняв мільйонного іммігранта (безліч людей всіма правдами і неправдами тікали з СРСР).
1965 – Парламент Великобританії заборонив рекламу сигарет на телебаченні.
1994 – український легкоатлет Сергій Бубка встановив світовий рекорд у стрибках з жердиною – 6,14 м.
Іменинниками 31 липня є:
Іван, Ольга, Емілій.
31 липня 2018 рік народились:
1914 – французький кіноактор і режисер Луї Де Фюнес (телеглядачам найбільш запам’яталася його геніальна комедійна гра).
1915 – американський історик-марксист, політичний активіст і публіцист Герберт Аптекер.
1919 – італійський письменник Прімо Леві (його книги були екранізовані, вперше в літературі підняв тематику Голокосту в роки Другої світової війни).
1936 – радянський і російський письменник Анатолій Тоболяк (помер в Ізраїлі, куди в 90-х переїхав на постояной місце проживання).
1937 – російська і радянська естрадна співачка Едіта П’єха (відкрила для Радянського Союзу естрадне мистецтво буржазного Заходу).
1944 – американський економіст і лауреат Нобелівської премії Роберт Мертон (в один час звинувачувався в ухилянні від сплати податків).
1945 – радянський і український естрадний композитор, віртуоз гри на акордеоні Ян Табачник.
1962 – відомий голлівудський актор Уеслі Снайпс (в даний час відбуває тюремний термін за ухилення від сплати податків).
1964 – німецька співачка в стилі поп і диско CCCatch (була шалено популярна в СРСР).
1965 – найпопулярніша письменниця на сьогоднішній день Джоан Кетлін Роулінг (автор книг про Гаррі Поттера).
Прикмети 31 липня
- Спекотний день – грудень буде холодним
- Листя берези до 31 липня жовтіють, починаючи з верхівки – осінь буде ранньою
- Ялинові шишки знаходяться тільки на верхівках дерев – ознака того, що морози будуть нескоро, не раніше січня
«Рідна Хмельниччина »