Зазвичай у цей день починалися досить сильні грози, а тому, працювати в полі 6 серпня було дуже проблематично.
Так що, намагалися за прибирання хліба не братися. Крім того, під час гроз 6 серпня часто бували блискавки, яких селяни дуже боялися.
У церкві вшановується пам’ять святих Бориса і Гліба, які раніше, до хрещення, носили імена Роман і Давид. Народилися вони у родині великого князя Володимира Святославовича і були вбиті кровним братом Святополком Окаянним вже після смерті батька, коли йшла посилена боротьба за владу. Згідно з церковним переказом, Святополка на такий вчинок надихнув сам диявол. Святополк дуже хотів правити Руссю, а тому, задумав вбити всіх спадкоємців. Саме Борис і Гліб відомі як перші святі, які були канонізовані у лику мучеників. Також вони відомі як заступники Русі і небесні помічники князів.
6 серпня починався активний збір ягід і їх заготівля, адже встигали черемха і чорна смородина. Їх активно використовували в якості лікарських препаратів проти застуди, шлункових хвороб. Відомо було, що черемха здатна покращувати згортання крові, а малину варто їсти при нервових розладах. З цих ягід варили компоти і варення. Також поширена була 6 серпня сушіння ягід, оскільки так вони можуть краще зберегтися. До речі, сік калини має желіруючими властивостями, а тому, на його основі дуже часто готували мармелад і пастилу.
Заготовляли 6 серпня березові віники і примічали, що ночі з кожним днем стають холоднішими.
Цей день в історії:
- 988 — умовна дата Водохрещення Русі, прийняття християнства київським князем Володимиром.
- 1497 — у Бристоль повернулася експедиція Джона Кабота, що відкрила Канаду. Втім, всі були впевнені, що це Китай.
- 1588 — непереможна Армада кинула якір перед містом Кале. Початок історичної битви з англійським флотом, що обернеться великою катастрофою для іспанського короля Філіпа II, який втратить за 2 місяці 80 суден та 16 000 людей.
- 1649 — перемога козаків у Зборівській битві. Зраджений кримськими татарами Богдан Хмельницький винуватить Москву, яка не надала допомогу; українсько-московські стосунки погіршуються.
- 1790 — письменника Радищева засуджено до страти за книгу «Подорож із Петербурга до Москви».
- 1806 — Священна Римська імперія після відмови імператора Франца II від німецької корони припинила своє існування.
- 1807 — Російська імперія, Королівство Пруссія і Французька імперія підписали Тільзитський мир — були визнані завоювання Наполеона в Центральній Європі.
- 1807 — у Петербурзі видано правлячий указ про відкриття друкарень при губернських правліннях (у Києві, Житомирі, Кам’янець-Подільському, Харкові, Полтаві, Чернігові, Катеринославі, Херсоні та Сімферополі).
- 1807 — з Кронштадта під командуванням В. Головніна вирушив у навколосвітнє плавання шлюп «Діана» з метою гідрографічних описів і географічних відкриттів.
- 1889 — у Лондоні відкритий готель «Савой», перший у світі готель з ванною в кожному номері.
- 1890 — вбивця Вільям Кеммлер став першою людиною, страченою на електричному стільці
- 1914 — Австро-Угорська імперія оголосила війну Російській імперії, а Королівство Сербія оголосила війну Німецькій імперії.
- 1914 — в Австро-Угорщині створено легіон Українських січових стрільців.
- 1926 — 19-річна Гертруда Едерле першою з жінок перепливла Ла-Манш
- 1932 — відкрився перший Венеціанський кінофестиваль.
- 1940 — Естонію включено до складу СРСР.1940 — у СРСР арештований президент Ленінської академії сільгоспнаук відомий генетик Микола Вавілов.
- 1945 — американський бомбардувальник «Енола Ґей» скинув ядерну бомбу на японське місто Хіросіма, спричинивши загибель 90—140 тисяч осіб.
- 1963 — вигравши в півфіналі у алмаатинського «Кайрата» з рахунком 2:1, донецький «Шахтар» утретє поспіль вийшов у фінал Кубка СРСР, встановивши рекорд для радянських клубів — 15 кубкових перемог поспіль.
- 1975 — Указом Президії Верховної Ради СРСР Академію наук УРСР нагороджено орденом Дружби народів за заслуги в розвитку науки, економіки та культури.
- 1995 — хорватська влада оголосила про ліквідацію республіки Сербська Країна.
- 1997 — літак авіакомпанії Boeing 747 південнокорейських авіаліній зазнав катастрофи над островом Гуам, у Тихому океані, загинуло 226 людей.
- 2016 — початок «стрілянини на півночі Криму» — в ніч на 7 серпня на окупованій Росією території Криму збройна сутичка між російськими військовиками. Або провокаційна «спецоперація», видана пізніше російською спец-пропагандою як «напад українського диверсійного загону»
День ангела сьогодні відзначають Анатолій, Борис, Гліб, Давид, Іван, Іларіон, Роман, Христина, Микола.
У народі день Бориса і Гліба називали паликопна (гроза палить копиці), тому в поле намагались не виїжджати, за польові роботи не братися. Погоду дізнатись нашим пращурам допомагали квіти: якщо квіти в’юна щільно закрились — незабаром буде дощ.
Народились:
1766 — Вільям Воластон, англійський вчений, який відкрив паладій і родій. Відкрив незалежно від Йоганна Вільгельма Ріттера ультрафіолетове випромінювання.
1881 — Александер Флемінг, шотландський бактеріолог, першим винайшов антібіотикпеніцилін, лауреат Нобелівської премії з медицини 1945 року (†1955).
1882 — Коссакова Ірина Андріївна, українська драматична актриса.
1886 — Степан Бондарчук, актор, театральний діяч.
1903 — Володимир Фатальчук, український художник.
1928 — Ніна Божко — українська художниця.
1928 — Енді Воргол , американський художник, українського (лемківського) походження, засновник художньої школи поп-арту
1944 — Олександр Ітигілов, український кінооператор і кінорежисер.
Народні прикмети на 6 серпня:
- Якою буде погода 6 серпня, якщо день випадає на Повню – такий, за прикметами, вона і буде всю другу половину серпня
- Чайки часто сідають на воду – чекай дощу
- На полі 6 серпня виїжджати не можна – прикмети кажуть, що пожежа буде. Говорили, що блискавок в цей день багато, і вони можуть підпалити стоги.
«Рідна Хмельниччина »