25 вересня: це цікаво знати

25 Вересня 2018 09:31

«Не забороняй глупому глупство чинити, то й не уподібнишся до нього».
Данило Заточник

У народі 25 вересня говорили, що той, хто не зібрав до цього часу картоплю і буряки, може їх втратити. Змії від цього часу починають ховатися під землю на зиму. Наші пращури у цей день вивчали листя берези і дізнавались про майбутню весну: якщо вони жовтіють від верху – весна буде ранньою, а якщо знизу, то пізньою.

За церковним календарем 25 вересня відзначають віддання свята Різдва Пресвятої Богородиці та вшановують священномученика Автонома, єпископа Італійського; перенесення мощей праведника Симона Верхотурського; преподобного Вассіана Тиксненського; мученика Юліана і з ним 40 мучеників; мученика Феодора Олександрійського; священномученика Корнута, єпископа Нікомидійського.

Іменинниками 25 вересня є:

Юліан, Федір, Автоном, Семен.

25 вересня народились:

1932 – Анатолій Солов’яненко – всесвітньо відомий український співак, громадський діяч. Герой України (посмертно). У репертуарі А.Солов’яненка 17 оперних партій, безліч арій, романсів, народних пісень.

1938 – Ігор Ґерета – український археолог, мистецтвознавець, історик, поет, викладач і громадсько-політичний діяч. Організатор і директор Інституту національного відродження України (від 1991; нині носить його ім’я).

Події 25 вересня:

1396 – турецькі війська на чолі з Баязідом I розгромили армію хрестоносцівугорського короля Сигізмунда біля Нікополя.

1493Христофор Колумб вдруге відплив до Америки.

1789 – генерал Хосе де Рібас завоював турецьку фортецю Хаджи-Бей(майбутню Одесу).

1789Конгрес Сполучених Штатів підтримав 10 поправок до Конституції, які увійшли в історію як Білль про права.

1818 – англійський лікар Джеймс Бландел провів першу в світі операцію зпереливання крові від людини до людини.

1854 – почалася оборона Севастополя.

1914 – бойове хрещення загону Українських січових стрільців Семенюка біля Сяноку.

1932 – іспанській Каталонії була надана автономія з правом мати власний прапор, державну мову і парламент.

1989 – Верховна Рада Литви оголосила приєднання республіки до СРСР в 1940році незаконним.

1992 – відкрито канал Рейн–Майн–Дунай, який з’єднав Чорне та Північне моря.

Чи знаєте ви, що:

Першим учителем Анатолія Солов’яненка був соліст Донецького театру опери та балету Олександр Коробейченко. Саме він роздивився у студенті Донецького політтеху майбутнього відомого тенора. Після одного зі студентських концертів 18-річний юнак Солов’яненко отримав запрошення вчитися професійно співати.

«З тебе може щось вийти за умови, що будемо важко і багато працювати», – сказав тоді Коробейченко. І Солов’яненко працював – важко і багато протягом десяти років.

На Сході говорять: «Важко знайти гарного вчителя, однак гарного учня знайти ще важче». Тандем Коробейченко – Солов’яненко був унікальним. Олександр Коробейченко, крім того, що був гарним вчителем і талановитим співаком, сам шив костюми для спектаклів, ремонтував взуття, робив біжутерію для всієї театральної трупи. Практично на всіх сценах світу (крім Метрополітен-опера у Нью- Йорку) Анатолій Солов’яненко виконував свою відому партію Герцога в опері Джузеппе Верді «Риголетто» у костюмах, власноруч зшитих його вчителем.

Все життя у Солов’яненка зберігався зошит з назвою «Що потрібно знати, щоб гарно співати», куди він вписував найголовніше після кожного уроку з майстром. За десять років від свого педагога Анатолій Солов’яненко отримав рівно 1000 уроків. Це допомогло здійснити його мрію. Він став не лише всесвітньовідомим тенором – він став улюбленим народним співаком.

«Рідна країна»