Близько сотні подільських бджолярів долучилися до акції протесту, яку під стінами Кабміну та Верховної ради влаштували українські пасічники. Кажуть, що вимагали від влади внесення змін до Кримінального кодексу України про кримінальну відповідальність за порушення законодавства при обробітку сільськогосподарських культур, в результаті якого гинуть бджоли.
«Ми вимагаємо, щоб на законодавчому рівні був прийнятий закон про кримінальну відповідальність за отруєння бджіл. Нині її немає. Уже три роки у пасічників гинуть бджоли через обробіток полів. Цього року – особливо багато втрат. Вважаємо, що деякі препарати, які аграрії застосовують на полях і заборонені до використання, завозяться в Україну нелегально. Особливо сильно цього року потерпів Городоцький район. Лише тут у пасічників загинуло більше тисячі бджолосімей. Щоб нас почули, довелося вдаватися до перекриття дороги. На жаль, до цього часу, жодної компенсації ніхто з наших пасічників не отримав. Справу отруєння бджіл будемо спрямовувати до суду, хоча, враховуюче існуюче законодавство, цілком можливо, що ми її програємо», – розповідає Антон Шостак, голова громадської організації «Городоцька спілка пасічників».
Саме тому пасічники вимагають внести зміни до існуючого законодавства і передбачити кримінальну відповідальність за обробіток полів, внаслідок яких гинуть бджоли.
«Не варто забувати, що бджола – це лише індикатор того, що відбувається через неналежне застосування отрутохімікатів. Так, у зоні Сатанова, окрім бджіл, масово гинули ще й шпаки, перепілки, у людей паморочилася голова. Хто зна, що усе це потягне за собою? Це та ж бомба сповільненої дії», – додає Антон Шостак.
Бджолярі скаржаться, що аграрії не попереджають їх про заплановані обробки полів, внаслідок чого комахи потрапляють під дію шкідливих препаратів і масово гинуть. Кажуть, допоки в інших країнах забороняють пестициди, які вбивають бджіл, в Україні їх ввезення та використання фактично ніхто не контролює. А Мінагрополітики та уряд продовжує ігнорувати проблему.