У народному календарі дата 29 березня отримала назву Возний день, інформує Ukr.Media.
Чому день називається Возний?
У наших предків існувала традиція – 29 березня для залучення удачі треба було об’їхати на возі все село. Сани вже ховали до наступної зими. Чоловіки з ранку виводили з двору вози, споряджали їх, колеса кріпили, голоблі ладнали, змащували.
Запрошували возного ремісника, який розбирався у всіх тонкощах і старанно перевіряв колеса. Якщо мужик коня в віз запрягав, не перевіривши його заздалегідь, то його в селі називали недолугим. Ось звідси і повелося називати день – Возний.
Обряди й традиції цього дня
У жінок у цей день інші турботи – необхідно переглянути гардероб всієї родини і замінити його не більш легкий, дістати весняний одяг і взуття.
На 29 березня існує кілька заборон:
1. Не можна після заходу сонця їсти хліб, щоб бідність не накликати. Наші предки в цей день на вечерю готували картопляні страви.
2. Грошей сьогодні ні в кого і нікому не займайте, щоб лихо не привернути і не розоритися.
3. Заборонено 29 березня сваритися і вступати в суперечки.
4. У цей день бажано не шити, не в’язати, і вогонь не розводити.
5. Також сьогодні під забороною будь-які розмови про дітей, особливо хвалебні. Вважається, що в цей день вони найбільш сильні до вроків. Самі того не підозрюючи і не бажаючи, можете наврочити дитину.
Цілителі 29 березня проводять обряди і читають замовляння по лікуванню головних болів, а також займаються сімейною магією (виконують ритуали, щоб у сім’ї панували мир і любов, і подружжя одне одному не зраджувало).