Для одних цей напій — звична частина раціону, для інших — «пустощі» і незрозуміле заняття.
Сьогодні про смузі говорять скрізь. Для одних цей напій — звична частина раціону, для інших — «пустощі» і незрозуміле заняття. Але і ті й інші погодяться, що свіжі овочі та фрукти корисні для організму. Особливо навесні і влітку, коли потреба у вітамінах після довгої зими особливо велика, та тілу потрібна допомога.
Саме в цей момент на сцену виходять смузі — не просто коктейлі, а засіб, який допоможе організму очиститися і прокинутися після зимового «анабіозу».
Як правильно готувати смузі для очищення організму
Створювати рецепти смузі можна самостійно. Головне правило — дотримуватися наступних пропорцій:
- рідка частина (мінеральна вода, свіжовичавлений сік, охолоджений трав’яний або зелений чай, рослинне молоко — соєве, вівсяне, кокосове тощо) повинна становити близько 3/5;
- «пінна» частина (селера, листя салату або шпинату, а для більш «просунутих» — зелень з яскравим смаком, така як петрушка, кріп, м’ята, рукола та інші) — 1/5;
- смакова частина — та, яка робить смузі по-справжньому смачним і приємним (яблука, банани, полуниця або будь-які інші фрукти і ягоди) — 1/5.
Додавати в напій сіль не рекомендується. А ось куркуму, мелений гострий перець або інші натуральні спеції та прянощі сміливо включайте до складу коктейлю, якщо любите більш багатий смак.
Цукру і штучним підсолоджувачам також не місце в напої для детокс. Якщо вам бракує солодощі — можна використовувати кленовий сироп, мед, стевію, попередньо замочений родзинки або фініки. Але стежте, щоб такі компоненти були саме доповненням до основних інгредієнтів — велика кількість вуглеводів сповільнить детокс.
Як вибрати інгредієнти на підставі свого самопочуття
При виборі компонентів смузі можна орієнтуватися на потреби свого організму. До складу смузі потрібно включати певні інгредієнти залежно від того, як саме тіло сигналізує про накопичених за зиму потребах.
- Поліпшити травлення. Якщо вас турбує затримка випорожнень, важкість у шлунку після їжі, печія — додавайте в коктейль замість свіжих яблук запечені і охолоджені. І не включайте в рецептуру банани та інші крохмалисті овочі і фрукти.
- Підбадьоритися і зарядитися енергією. У цьому випадку потрібен більш поживний смузі — додайте в нього банан, насіння льону, кунжут, фініки і зробіть напій своїм сніданком. Обов’язково включайте в рецепт свіжі цитрусові.
- Поліпшити настрій. При емоційних «гойдалках» замінюйте очисним напоєм вечерю. Готуйте смузі на основі мінеральної води і свіжих огірків, а для смакової частини використовуйте натуральний мед.
- Зробити волосся блискучим, а шкіру сяючою. Блідий колір обличчя, тьмяне волосся — сигнал про те, що тілу недостатньо жиророзчинних вітамінів. В «очисну» частину крім зелені додайте запечену моркву і доповніть цю оздоровчу композицію свіжим ківі, соком лайма і насінням льону або чіа.
Важливі правила смузі-очищення
Щоб детокс був ефективним і очищаючі смузі сповна проявили себе, потрібно пам’ятати про декілька умов.
- Всі продукти, що входять в рецепт коктейлю, повинні бути свіжими. Чим довше зберігаються зелень, овочі і фрукти, тим більше вони контактують з киснем, який окисляє цінні речовини і робить їх малокорисними.
- Смузі — це їжа. І вживати напій потрібно не як десерт або компот, а замість одного із прийомів їжі.
- Не додавайте в коктейль забагато інгредієнтів. Чим більше продуктів у складі одного напою, тим складніше він для перетравлення і засвоєння.
- Не змушуйте себе пити напій, який не смачний на ваш погляд. Кращий детокс — той, який не викликає негативних відчуттів і не залишає після себе неприємного відчуття в роті або в шлунку. Сміливо замінюйте інгредієнти на ті фрукти і овочі, які ви любите.
Нескладні рецепти і легкі правила — початок шляху до очищення організму. Залишилося додати останній і найважливіший інгредієнт — ваше бажання бути здоровими, — і смузі з честю виконає покладену на нього місію.