Цей день в історії Хмельниччини: 27 червня

27 Червня 2019 10:09

27 червня 1791 року у Камянці-Подільському освятили відбудовану Вірменську Миколаївську церкву. Зруйнували Вірменську церкву турки, при штурмі міста в 1672 році. Після звільнення Кам’янця храм пів століття стояв у руїнах і лише у 1756 році, вірменське духівництво почало його відбудову. Завершили роботи у червні 1791 році, освятив храм львівський вірменський уніатський архієпископ. За своєю архітектурою Вірменський храм вирізнявся серед інших культових споруд міста. Над ним підносився високий восьмигранний купол. З трьох боків храм оточувала крита галерея, в якій збиралися представники вірменської громади для розв’язання питань церковного життя. Фасад храму був прикрашений позолоченою статуєю Діви Марії. Окрім цього, у храмі знаходилась місцева святиня – давня Ікона Божої Матері. Деякі дослідники відносять її написання до 10 століття, а до Кам’янця вона потрапила у 14 столітті. Ікона мала багатовікову історію, яка скінчилась у 1920-х роках, коли її, разом з іншими цінностями, було вивезено в невідомому напрямку.

27 червня 1942 року у Славуті нацисти розстріляли понад 2500 євреїв. У 1942 році окупаційна влада приступила до остаточного знищення єврейського населення міста та району. Почалось все 13 травня коли окупаційна влада зібрала єврейське населення на збірні пункти, обіцяючи, що вони “будуть переведені в окремий район, де вони будуть захищені від ворожих актів”. Згодом у Славуту почали доставляти євреїв з Ганнополя, Берездова та інших сіл Славутського району. Концентрували їх на території Славути в районі сучасних вулиць Д.Галицького, Волинської, Злагоди і Б.Хмельницького. Територія була обнесена триметровою огорожею з колючого дроту і створено гетто. Того дня єврейське населення декількома колонами, по 500 осіб у кожній, під посиленою охороною погнали на східну околицю Славути і там розстріляли. За різними оцінками дослідників на Славутчині під час війни 1941-1945 років загинуло від 5 до 13 тисяч осіб єврейської національності.

Указом Президента України від 27 червня 1996 року створений Національний природний парк “Подільські Товтри”. Для збереження, відтворення та раціонального використання природних ландшафтів Поділля з унікальними історико-культурними комплексами. «Подільські Товтри» є найбільшим за площею серед усіх парків України. Його назва походить від слова «товтра», що означає «скельні останці», які височіють над рівниною і тягнуться довгим ланцюгом на кількасот кілометрів. Товтри є стародавнім кораловим рифом, який, як геологічне утворення, сьогодні не має аналогів.

27 червня 2014 року випускники Хмельницького національного університету вперше в історії університету отримують диплом європейського зразка. Їх того дня отримали 359 спеціалістів та 1157 магістрів різних напрямків.

Юна МІТРАШКО

Джерело: ye.ua