1917 – у Києві на засіданні Генерального секретаріату затверджено статут «вільного козацтва», ухвалено створити комісію з охорони краю при Генеральному секретаріатові внутрішніх справ і демобілізаційний комітет.
1968 – сесія Генеральної Асамблеї ООН схвалила Конвенцію про незастосування терміну давності до воєнних злочинів і злочинів проти людства.
1977 – у Львові відкрито пам’ятник першодрукареві Івану Федорову (скульптори В. Н. Борисенко, В. М. Подольський).
2005 – встановлено День пам’яті жертв голодоморів (четверта субота листопада).
2018 – в Україні введено воєнний стан.
Чи знаєте ви, що:
Про хмарочоси
- Безперечним чемпіоном за кількістю різноманітних висотних будівель є Нью-Йорк. Його головні вулиці нагадують ущелини, глибоко врізані між високими, як вежі, будинками. Вони закривають небо, і вгорі видно лише невелику блакитну смужку.
- Народилися ці чудові споруди не в Нью-Йорку, а в Чикаго більше 100 років тому. Першим прародичем хмарочосів була будівля страхової спілки. Спочатку вона мала 10 поверхів, пізніше було надбудовано ще два.
- Хмарочосами вважаються будівлі не менше 150 метрів у висоту.
- На сьогоднішній день найбільшим хмарочосом є Бурдж Халіфа (Вежа Халіфа) в Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати). Його висота становить 828 м, а кількість поверхів – 162.
- Таке чудо як хмарочос, не стало б можливим без винаходу сталевого каркасу. Збірка сталевого каркасу будівлі – найнебезпечніша і складна частина будівництва. Саме якість і швидкість збірки каркаса визначає, чи буде проект реалізований в строк і в рамках бюджету.
- Бурдж Халіфа є енергетично самодостатньою будівлею – хмарочос завжди забезпечений електроенергією завдяки 61-метровій вітровій турбіні та величезній кількості сонячних батарей, що займають 15 000 кв м.
- У 2011 році в світі налічувалось близько 2500 будівель висотою понад 150 метрів. (З сайту proyse.org.ua)
«Рідна країна»