Православні християни 27 січня вшановують рівноапостольну просвітницю Ніну. У народному календарі дата називається день Ніни або обряд худоби, інформує Ukr.Media.
Ким була свята Ніна?
Проживала Ніна у III-IV століттях, родом походила з християнської сім’ї в Каппадокії. На рівноапостольний подвиг її благословив сам Господь, який з’явився дівчині у видіннях.
Метою Ніни було за допомогою проповідей просвітити і привести до християнської віри Іверію (зараз це Грузія). Після смерті нетлінні мощі святої знаходяться в жіночому грузинському монастирі в Кахетії.
Які на цей день обряди і традиції?
У народі дату прозвали «обряд худоби», тому що в наших предків було прийнято 27 січня особливу увагу приділяти домашнім тваринам. З ранку господарі приймалися в хлівах порядок наводити, латали щілини, що утворилися, змінювали стару солому на нову.
З коровами, кізочками і конячками в цей день розмовляли, зверталися з вдячністю, просили ще довго послужити, гладили по голові, підгодовували овочами з хлібчиком.
У слов’ян вважалося, що коров’яче молоко в день Ніни має особливу магічну силу, може на тілі людини рани від опіків вилікувати і загасити пожежі, що вирують.
А ось якщо сьогодні приснилася чорна або червона корова (бик) — прикмета погана. Такий сон говорить про те, що незабаром у дім може прийти біда.
Якщо заварити сьогодні ароматні чаї «зі сенсом», то можна поліпшити своє життя
Ну, що ще робити в кінці січня, як не влаштувати посиденьки з друзями і не почаювати холодними і довгими зимовими вечорами. А якщо додати в чай сушених ароматних трав, і приготувати свіжу смачну випічку, то погода вже не буде здаватися такою суворою, а життя відразу стане краще.
Ягоди, корінці і трави на Русі заготовляли в літній період — збирали, потім сушили і використовували взимку в якості добавок в чай. Кожну з них наші предки наділяли певним сенсом.
Багато з таких чайних традицій дійшли і до сучасності:
1. В баньку сьогодні слід вирушати з липовим, суничним або малиновим чаєм.
2. Для поліпшення зору обов’язково пийте чай з травичкою портулак.
3. Людям, які не впевнені у своїх силах і в собі, потрібно додавати в чай сушений жасмин.
4. Молодим годуючим матусям бажано пити чаї з м’ятою, фенхелем, ромашкою або знітом, особливо коли у дитини є проблеми зі шлунково-кишковим трактом.
5. Чай з лимоном додасть сил і зніме втому після важкого трудового дня.
6. Тим, хто веде боротьбу із зайвими кілограмами або особливо ретельно стежить за фігурою, рекомендується частіше пити імбирний чай (він сприяє схудненню).
7. Якщо заварювати чай з мелісою або сушеними ягодами чорниці, в сім’ї пануватимуть мир, лад і добробут.
Поганою прикметою вважається, коли ви тримаєте в руках кухоль з чаєм навісу, а вас хтось штовхнув і напій розлився. Це віщує ситуацію або життєвий випадок, який надовго залишить неприємний відбиток на серці.
• Якщо гість захоплено розмовляє і в пориві емоцій так махає руками, що перекидає зі столу кухоль з чаєм, це теж неприємна прикмета. Найближчим часом він посвариться з господарями будинку, і причиною сварки стане зовсім не розбита чашка.
Погодні прикмети на 27 січня
- Постарайтеся поспостерігати за небом в ніч на 27 січня. Якщо у місяця тьмяний не насичений відтінок — чекайте снігопад, а серпанок навколо нього говорить про те, що вранці сильна хуртовина почнеться. Яскраво мерехтливі зірки віщують зміцнення морозів.
- Сильні вітри в день Ніни підказують про те, що весь рік буде сирий і дощовий.