Сьогодні нікому не займайте сіль, інакше разом з нею з родини піде щастя.
В православ’ї 25 червня згадують преподобного Петра Афонського. Дата за народним календарем називається запізнілий капусняк, Петро-рибалка або просто день Петра.
Ким був святий Петро?
Петро був грецького походження, родом з Константинополя, жив у VII-VIII століттях. У військах імператора він перебував на службі воєводою. Під час одного з боїв Петро опинився в полоні, його заточили у в’язницю.
Перебуваючи в ув’язненні, Петро став строго дотримувати посту, постійно молитися, і Бог почув його. Вночі двері в’язниці чудесним чином відчинилися, і Петро вийшов на свободу. Після цього випадку він прийняв рішення піти в ченці.
Одного разу уві сні з’явилася йому Божа Матір. Вона сказала Петрові вирушати на гору Афон і провести там решту років земного життя. Послухавши Богородицю, він оселився в пустельному місці і в повній самоті прожив на горі понад півстоліття.
У 734 році Петро пішов у світ інший. Тіло його знайшов мисливець, у якого брат був одержимий бісом. Як тільки він доторкнувся до останків Петра, так відразу ж зцілився від тяжкої недуги.
Які існують у цей день традиції і обряди?
У народі дату 25 червня прозвали Петром-рибалкою, бо на Русі цей святий вважався покровителем рибалок. Наші предки за традицією в цей день вирушили на риболовлю. А щоб улов був добрим, спочатку кидали в річку або озеро пару монет, пару шматочків деревного вугілля і окраєць хліба.
Жінки ввечері неодмінно готували страви з риби — уху, пироги з рибною начинкою. А якщо в ніч на 25 червня уві сні привидиться риба, це хороший знак, що віщує незабаром багатство.
«Запізнілим капусником» Петрів день назвали тому, що це останній термін, коли ще можна посадити капустяну і огіркову розсаду. Слов’яни в цей день обов’язково їли свіжу капусту. Вірили, хто з’їсть більше всіх, для того майбутній рік буде багатим і ситним.
Важливо пам’ятати! 25 червня нікому не позичайте сіль, інакше разом з нею своє сімейне щастя віддасте.
Вищі Сили допоможуть впоратися навіть зі смертельними недугами!
Спочатку Господь не задумував тяжких недуг, вони з’явилися внаслідок людського гріхопадіння. Бог посилає людям хвороби, як важке випробування, яке повинне торкнутися не лише тілесну складову, але й духовну.
Саме тому, коли ми намагаємося вилікуватися від серйозної недуги, шукати причини треба не лише в фізіології, а й у своїй духовності. Можливо, з нею не все гаразд, якщо Бог послав людині таку серйозну, інколи смертельну хворобу.
Важливо для зцілення повністю поміняти колишній спосіб життя. Адже Господь вчить, що «віра без справ мертва». Першим кроком на шляху до духовності має бути викорінення шкідливих звичок — пияцтва, куріння, непристойної лайки, осуду.
Візьміть собі за правило регулярно відвідувати церковні служби. І обов’язково щодня не забувайте дякувати Господу за все, що він робить для нас.
Рідко хто приходить до Бога через радощі. Більшість людей звертаються до Господа саме в скорботі. Тому людині і надсилаються недуги, щоб вона переосмислила своє життя і не нехтувала спілкуванням з Богом. А коли душа буде в порядку, відступлять і тілесні хвороби.
Священнослужителі вчать: «Коли боляче — проси Бога, він зменшить страждання». При тяжких недугах читайте молитву «Отче наш», моліться Богородиці, Петру Афонському, Пантелеймону цілителю. Якщо людина дуже хвора, то може вимовляти молитви, лежачи або сидячи.
Прикмети погоди на 25 червня
- Якщо 25 червня качки з гусьми з ранку до вечора у водоймах пустують, значить, завтра почнуться дощі і затягнуться надовго.
- Рясна роса сьогодні вранці передвіщає врожайний рік.