17 липня 1925 року у Кам’янці-Подільському газета «Червоний кордон» опублікувала статтю «Про Кам’янецьке «мистецтво», в якій діяльність Шевченківського театру міста зазнала нищівної критики. Попри те, що Кам’янецька окружна політосвіта пишалася театром і називала його «храмом мистецтва», дописувач вважав репертуар театру «гнилим-трухлявим барахлом», наводячи, як приклад, п’єси «Змова імператриці», «Астихови», «Бім-Бом», «Весілля Кречинського». Митцям дорікали, що на сцені немає революційних п’єс. Тож дописувач вніс пропозицію окружній політосвіті реорганізувати театр: звернути увагу на репертуар і добрати відповідну трупу.
17 липня 1941 року Летичів був окупований німецькими військами. Німецько-фашистські окупанти вбили і замучили в Летичеві понад 7 тисяч громадян. У концтаборі, влаштованому за мурами монастиря, вони закатували і вбили понад 2 тисячі полонених радянських солдат і офіцерів. На каторжні роботи було вивезено понад 2,5 тисячi юнаків і дівчат. 23 березня 1944 року війська 18-ї армії 1-го Українського фронту визволили містечко Летичів від загарбників.
У 2015 році цього дня у Хмельницькому працювали волонтери з Канади, які приїхали у щоб поділитися знаннями із нашими педагогами. Хмельницькі педагоги дізнавались як зробити уроки англійської мови цікавими і корисними для дітей та про нові методи викладання.
Минулого року 17 липня на Сході загинув хмельничанин Іван Мельник. Військовий служив у 14-й окремій механізованій бригаді. Це була не перша його ротація. До цього чоловік був мобілізований і воював у складі Національної Гвардії. Івану Мельнику був 41 рік, він загинув під час прицільного обстрілу ворогом на блокпості в районі Золотого.
Даша ПАСТЕРНАК, Юна МІТРАШКО