Екологічні громадські організації ініціювали спільне засідання комісій громадської ради. Екологів стурбувала забудова заплави річки Південний Буг, що в генеральному плані позначений як зелена зона, де заборонено будувати багатоповерхове житло. Ділянка між Старокостянтинівським шосе та вулицею Свободи має надзвичайно важливе екологічне, киснеутворююче, газозахисне, іонізуюче та шумопоглинальне значення.
Згідно з європейськими рекомендаціями, у такому місті, як Хмельницький, зелених зон має бути20 квадратних метрів з розрахунку на одну людину, в той час коли насправді є лише 6,8 квадратних метрів.
“В такій критичній ситуації, коли необхідно створювати з нуля нові зелені насадження просто злочин ліквідувати вже існуючі природні зелені зони в природній заплаві ріки”, – вважають активісти.
Згідно з генеральним планом Хмельницького, у місті бракує 226 гектарів зелених зон загального користування. В наявності є лише 110,5 гектарів – це парки та сквери.
Загалом, на засіданні екологи вирішили у найближчий час забезпечити підготовку та винесення на сесію міської ради проекту рішення про введення десятирічного мораторію на видалення зелених насаджень у парках, скверах, рекреаційних зонах, прибудинкових територіях та берегозахисних ділянках. А кожне дерево, що мають спиляти – обстежувати відповідною комісією ЖКГ.
В подальшому екологи сподіваються врятувати зелені зони міста, для цього розробили проект рішення, згідно з яким всі земельні діляноки під будівництво будуть погоджувати з управлінням питань екології та контролю за благоустроєм міста.
Як писав НГП, у Хмельницькому пройшла попереджувальна зелена люстрація – екологічна громада міста вимагала у чиновників звітності про реформування зелених зон Хмельницького.