Як воно було у роки Вітчизняної війни

20 Червня 2014 12:58
cp12.nevsepic.com.ua

cp12.nevsepic.com.ua

У Державному архіві Хмельницької області відкрили унікальну історико-документальну фотовиставку «Хмельниччина в роки ВВв 1941-1945 років».  До цього виставка з 20 лютого 2013 року до 31 травня 2014 року побувала у всіх районах та містах області.

Виставка містить 26 стендів, які висвітлюють плани радянських та партійних органів щодо мобілізації в лави Червоної армії військовозобов’язаних громадян та заходи щодо евакуації майна, худоби, людських ресурсів на Схід; ставлення гітлерівців до освіти, культури; знищення нацистами цивільного населення та військовополонених; боротьбу населення проти гітлерівських загарбників; нищівну експлуатацію природних багатств краю; визволення області від фашистів.

За матеріалами виставки видано інформаційно-довідкове видання, яке містить 180 світлин, 123 архівних документи та 83 світлини Героїв Радянського Союзу. В книгу увійшло 26 інформаційно-довідкових блоків: Хмельниччина в перші дні війни, мобілізація та евакуація, примусова праця, нацистські табори, партизанський та підпільний рух, які висвітлюють події, що відбувалися в роки війни в населених пунктах краю.

Багато документів про події окупації опубліковані вперше. До прикладу, розпорядження, оголошення, накази окупаційної влади, карта генеральної округи „Волинь-Поділля”.