Стихійна торгівля – реальна небезпека для життя і здоров’я

6 Серпня 2014 09:10
antikor.com.ua

antikor.com.ua

Питання припинення несанкціонованої торгівлі в Хмельницькому знаходиться на постійному контролі виконавчих органів міської ради. Особливої гостроти проблема стихійної торгівлі у невстановлених місцях набуває з настанням літньої спеки. Для протидії несанкціонованій торгівлі продукцією тваринного та рослинного походження проводяться спільні рейди по її припиненню. Спеціалістами управління торгівлі спільно з працівниками управління ветеринарної медицини, інспекцією з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області, контролюючими органами (міським відділом міліції, управлінням ветеринарної медицини) за перше півріччя 2014 року проведено 37 рейдів. Під час рейдів управлінням ветеринарної медицини у 67 випадках застосовано штрафні санкції на  понад 3,7тисяч  гривень.

Стихійна торгівля не лише псує естетичний вигляд міста, але є ще й небезпечною для здоров’я мешканців та гостей міста. Місця стихійної торгівлі створюють суттєві незручності для перехожих. Більше того, у випадку надзвичайної події і подальшої евакуації захаращена пішохідна зона – реальна небезпека для життя і здоров’я громадян.

Звертаємо увагу хмельничан та гостей міста, що купуючи продукти харчування у місцях стихійної торгівлі, ви не можете бути впевнені у їхній якості. Особливо це стосується м’ясної,кисломолочної продукції, риби. Гарантії щодо якості пропонованих продуктів харчування власник дати не може, бо у більшості випадків довідки від фахівця санстанції не має. А це означає, що м’ясо, молоко, рибу ветлікар у очі не бачив і на дослідження не брав. Те ж саме стосується овочів і фруктів. Де вони збиралися, який вміст хімії у товарі, – ніхто не скаже. До того ж, сам факт продажу їстівного товару з імпровізованого прилавку, зробленого з брудного ящика, а тим більше – просто з асфальту – вже насторожує. Можливо, такий товар і коштує дешевше, проте додому нести продукти, куплені просто посеред тротуару, вирішиться далеко не кожен.

До міської ради надходять численні скарги мешканців міста, звернення громадських рад про незручності, створені таким стихійним явищем, проте окремі торговці продовжують реалізовувати товари без дозвільних документів, не сплачують податки та порушують санітарно-епідеміологічні вимоги.

Незрозумілим є той спротив, який зустрічають працівники державних органів під час проведення рейдів з припинення несанкціонованої торгівлі, як з боку торгівців, так і з боку покупців, споживачів продукції. Адже якщо раніше в таких місцях торгівлю здійснювали переважно селяни, які продавали власноруч вирощену продукцію, то тепер – переважно з лотків, прилавків здійснюють торгівлю особи, які повинні бути зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності та сплачувати податки. У складний період, який переживає країна, найголовнішим є встановлення миру та проведення необхідних реформ в державі. Все це можливе за умови дотримання вимог законодавства всіма суб’єктами.

В зв’язку з цим, управління торгівлі звертається до громадян, які здійснюють несанкціоновану торгівлю на вулицях: Кам’янецькій (поблизу будинків №№ 80-84), Проскурівського підпілля, Гарнізонній, Львівське шосе, Шевченка та Привокзальній площі; виявити громадянську свідомість, звернутись до адміністрації ринків – міського комунального підприємства – ринок “Ранковий”, центрального продовольчого ринку на вул. Соборній, 11 (ТОВ ТЦ “Кооператор”) та інших, на яких є достатньо вільних місць для зайняття підприємницькою діяльністю у правовому полі.

Законодавством України врегульоване питання відповідальності за несанкціоновану торгівлю у невстановлених місцях, а саме: ст. 10 Закону України “Про міліцію” та ст.152 (Порушення правил благоустрою), ст.160,164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (здійснення торгівлі з рук у невстановлених місцях та порушення господарської діяльності). Порушники будуть притягатись до передбаченої законом адміністративної відповідальності. Спроби стихійної торгівлі будуть припинятися із залученням представників правоохоронних органів, податкової служби, управління ветеринарної медицини та Хмельницького міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області.

Закликаємо хмельничан дбати про своє здоров’я та не купувати продукти з землі у невстановлених для торгівлі місцях.