На Хмельниччині виявили смертельне захворювання, яке передається від укусу кліща

23 Червня 2015 11:55

thumb_97205_news_mДва випадки важкої хвороби, які передаються через укуси кліщів, зафіксували у Кам’янці-Подільському. Найпопулярніші місця, де може очікувати небезпека – місцеві парки та сквери.

Серед постраждалих – як дорослі, так і маленькі діти. Лікарі радять не гаяти часу, а одразу звертатись до спеціалістів.

Лише за один день у поліклініку з укусами кліщів звернулось 27 постраждалих. Про це пише кам’янецький часопис «Ключ».

Як повідомляє часопису начальник міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області Олег Керничний, за травень зафіксували два випадки захворювання на смертоносну хворобу Лайма (системний кліщовий бореліоз), яка якраз передається через від укусів кліщів.
– Аби вберегтися від укусу кліща, потрібно дотримуватися індивідуальних заходів захисту, які є найефективнішими і найбезпечнішими, – зазначає Олег Керничний. – Найкращий засіб – це одяг, який надійно закриває тіло людини. Шорти для походу в ліс чи лісопаркову зону не підійдуть. Найкраще одягнути довгі штани з затяжками внизу. Верхній одяг також має бути з довгими рукавами, які теж мають затяжки. Взуття має бути закрите і бажано такої форми, щоб у нього можна було засунути краї штанів. На голову обов’язково одягайте кепку або хустку. Крім того, не забувайте оглядати тіло кожні 15-30 хвилин, особливо шию, пахви і вушні раковини. Найчастіше саме на цих ділянках тіла паразитують кліщі. У разі виявлення кліща не намагайтеся самостійно його видалити, а звертайтесь по медичну допомогу.