Хмельницькі депутати зірвали прес-конференцію руху «Чесно»

16 Липня 2015 12:54
_Hmelnicki_deputati_zirvali_press_konferenciyi_ruhu_Chesno__1_2015_07_15_03_35_46

Олеся Тарасова також була обурена викладеними результатами моніторингу руху Чесно. Фото: автора

Володимир ХОЛОД

Активісти громадського руху, які мали розповісти журналістам про результати проведеного ними моніторингу, потрапили «під обстріл» міських обранців.

Сьогодні в Хмельницькій міській раді мала б відбутися прес-конференція, під час якої представники громадського руху «Чесно» повинні були детально розповісти про моніторинг роботи місцевої ради в рамках кампанії «Чесна весна – відповідальна осінь». Та захід, фактично, був зірваний депутатами, які на нього завітали. Обранців обурили роздані журналістам інфографіки, на яких зображені хмельницькі депутати, які є кандидатами на відкликання. Адже за законом, який, щоправда, як зізнаються у «Чесно», не працює, депутат, котрий пропустив понад 50% засідань сесії чи постійної комісії протягом року, може бути позбавлений мандату (ст. 37 закону «Про статус депутатів місцевих рад»).

кандидатиОдна з двох інфографік, яка викликала обурення в деяких депутатів Хмельницької міської ради.

За словами журналіста руху «Чесно» Сергія Огородника, роблячи підсумки депутатської діяльності на основі даних, які надала міська рада, враховували відвідуваність обранців у 2011, 2012, 2013, 2014 роках та за три місяці 2015 року. Чому так? Бо за Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», теоретично, депутата, який пропустив понад 50% або засідань постійної комісії, або пленарних засідань, можна відкликати. Депутат Дмитро Шевченко такий принцип моніторингу назвав не чесним, бо «витягнули з контексту один рік, і депутат став ганебним».

1436968470Поки депутати доводили представникам руху Чесно, що вони не чесно оцінювали їхню роботу, журналісти, яких запросили на прес-конференцію, просто за цим усім спостерігали.

А далі… емоційних виступів інших депутатів не бракувало. Через це журналісти навіть не мали змоги поставити запитання представникам «Чесно». Детальніше – в нашому відеоогляді. Ну, а всі пояснення про моніторинг та його результати – на сайті руху «Чесно».