Нові ОТГ, вибори і гроші – перспективи реформи децентралізації на Хмельниччині

28 Липня 2017 13:26
У Хмельницькому обговорили стан і перспективи ОТГ

У Хмельницькому обговорили стан і перспективи ОТГ. Фото: автора

Оголошення виборів очікують ще чотири громади.
На Хмельниччині найбільш самостійними або менш залежними від державного бюджету стали Розсошанська та Гуменецька сільські громади. Про це під час круглого столу з представниками громадських організацій повідомив директор «Центру розвитку місцевого самоврядування» у Хмельницькій області Сергій Яцковський.

Він відзначив, що створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) дозволило збільшити власні доходи бюджетів у розрахунку на жителя відповідної території, майже по всіх громадах, у два рази. За словами Сергія Віталійовича, багато залежить від голови ОТГ: якщо він на своєму місці, то територіальна громада розвивається. Як приклад навів Волочиську міську громаду, де минулого року зросла плата за землю на 2,5 мільйона додатково від плану. Це завдяки інвентаризації земель в межах населених пунктів.

Деякі сіільські ради планують об’єднатися з іншим районом

«За два роки держава в розвиток інфраструктури об’єднаних громад Хмельницької області вкладає 384 мільйони гривень. Насправді, ця сума більша, ніж за весь період незалежності вкладено в розвиток сільських територій», – додав Сергій Яцковський. Він відзначив, що кошти цієї субвенції надавались на реалізацію місцевих програм по створенню, модернізації інфраструктури об’єднаної територіальної громади та могли спрямовуватись на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інфраструктури, що належать до комунальної форми власності.

Передбачено утворити 46 ОТГ

Як нагадали експерти, за 2015-16 роки були проведені вибори у 26 ОТГ. Наразі очікують виборів Грицівська, Солобковецька, Городоцька та Олешинська ОТГ. Загалом від площі області громади займають 41 відсоток. Готують документи Красилівська, Староушицька, Довжоцька, Смотрицька громади. Крім Старосинявської тергромади, яка створена в межах цілого району, піти таким же шляхом може і Теофіпольщина.

Ще чотири громади очікують виборів

Нагадаємо, Хмельниччина у 2015 році однією з перших в Україні розробила та ухвалила проект Перспективного плану формування територій громад області. На території області планувалось утворення 54 спроможних об’єднаних територіальних громад. Розпорядженнями Кабінету Міністрів України у 2016 та 2017 роках затверджено 46 об’єднаних громад.