На Хмельниччині свиней з чумою спалюють майже цілодобово, а люди задихаються від диму

15 Серпня 2017 10:16
Дим від спалювання свинячих тушок йде прямо на село Коров'є

Дим від спалювання свинячих тушок йде прямо на село Коров’є. Фото: Віктор Прічепа

Третій день поспіль у селі Коров’є Теофіпольського району на свинофермі філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродук МХП» спалюють тушки свиней.
Причина – спалах африканської чуми.Станом на 14 серпня на Теофіпольщині провели обстеження 885 домогосподарств та оглянули 671 голів свиней в 323 домогосподарствах, повідомляє в облдержадміністрація. Всього, за період спалаху захворювання, спалили 1005 туш свиней.

Від заходів утилізації потерпають жителі села Коров’є, яке знаходиться 800 метрів від свиноферми. Місцеві жителі кажуть, що спалювати поголів’я на свинофермі починають з п’ятої ранку.

«Це як атомна війна. Вікно відкрити не можна. На двір вийти боїмося, адже відразу починається блювота. У дітей болять животи, паморочиться в голові. Я сама ледве на ногах стою, нічого не можу їсти», – каже місцева жителька Ніна Ткачук.

Незважаючи на скарги людей до Центру первинної медико-санітарної допомоги у смт. Теофіполь ніхто не звертався.

«Я особисто запитувала усіх педіатрів та фельдшера і ті повідомили, що дітей з скаргами на блювоту та тошноту не має», – каже тимчасово виконуюча обов’язки головного лікаря Центру Світлана Мороз.
95-річна бабуся Ганна Бурман, яка мешкає у селі Коров’є і більшу свою половинну життя прожила у Німеччині каже:

«Цей дим нагадав мені страшні часи – коли під час війни німці спалювали людей. Запах був той же».

Керівник апарату Теофіпольської районної державної адміністрації Олена Ковцун повідомила, що спалювати тушки свиней через скаргу місцевих жителів ніхто припиняти не буде.

«На сьогоднішній день спалили більше тисячі свиней, а на фермі їх 6100. Збитки на фермі сягають 15 мільйонів гривень. Палити будуть ще не один день. Все, що нам залишається – це терпіти і сподіватися, що напрямок вітру незабаром зміниться. Люди, які займаються утилізацією, працюють майже цілодобово, щоб швидше все зробити», – каже Олена Володимирівна.

Зараз у карантинній зоні діє ветеринарно-поліцейський пост та організовано цілодобове чергування спеціалістів ветеринарної медицини, працівників Теофіпольського відділення поліції та районного сектору ГУ ДСНС в Хмельницькій області. Пост функціонуватиме до зкінцевого терміну дезінфекції.

Свиноферма знаходиться 800 метрів від села Коров’є

Нагадаємо, У філії «Рідний край» ПАТ «Зернопродукт МХП» – с. Коров’є, Теофіпольського району, 10 серпня виявили захворювання на африканську чуму свиней. Всі заходи здійснюються відповідно до вимог Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.