Чи просунуть китайці свої технології на Хмельницьку АЕС?

7 Листопада 2017 09:53
Китайські компанії хочуть прокредитувати будівництво блоків ХАЕС і пропонують власну технологію

Китайські компанії хочуть прокредитувати будівництво блоків ХАЕС і пропонують власну технологію . Фото: з аріху

«Енергоатом» отримав від китайської компанії CNNC і банку ICBC пропозицію щодо фінансування завершення будівництва блоків Хмельницької АЕС.
Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» отримала від «Китайської національної ядерної корпорації» (CNNC) та «Індустріального комерційного банку Китаю» (ICBC) пропозицію з надання кредитних коштів для фінансування завершення будівництва двох енергоблоків Хмельницької АЕС.Про це повідомляє інформаційне агентство УНІАН, посилаючись на голову компанії Юрія Недашківського.

«Представники CNNC International прибули в Україну з представниками дуже потужної фінансової установи – «Індустріального комерційного банку Китаю». Вони запропонували участь у добудові третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС за формулою «1+1». Тобто, третій блок будується за технологією ВВЕР (тип реактора, які сьогодні експлуатуються на українських АЕС), а четвертий блок добудовується за їхньою технологією HPR-1000. Вони пропонують профінансувати добудову обох реакторів на 85%», – сказав він.

За словами Недашківського, китайська сторона зацікавлена в просуванні своїх технологій в європейських країнах.
«Ми розглядаємо цей проект як один з альтернативних серед тих проектів, які вже існують», – зазначив глава «Енергоатома», нагадавши, що раніше компанія вже представила проект завершення будівництва двох блоків ХАЕС з використанням на обох блоках технології ВВЕР і отриманням кредитного фінансування під заставу експорту електроенергії до ЄС по «Енергомосту «Україна-ЄС».

Нагадаємо, експерти перевіряють безпечність російського палива на Хмельницькій АЕС.