120 всесвітньовідомих діячів культури підписали лист із вимогою звільнити Сенцова

14 Серпня 2018 13:16

Понад 120 діячів культури, зокрема такі знамениті режисери як Жан-Люк Годар, Девід Кроненберг, Жак Одіяр, Кен Лоуч, а також міністр культури Франції Франсуаз Ніссен підписали відкритий лист із закликом звільнити українського режисера Олега Сенцова. Про це повідомила газета Le Monde.

Автори листа звернулися до ЄС та ООН з проханням тиснути на президента Росії Володимира Путіна та вимагати негайного звільнення Олега Сенцова.

«Його здоров’я серйозно погіршується щодня, необхідно діяти, і діяти швидко», – йдеться у листі.

Засловами авторів листа, судове рішення щодо Сенцова є «порушенням міжнародного права та основних правил правосуддя». «Його єдина реальна “провина” полягає в тому, що він продемонстрував свободу вираження поглядів. Чи не стало його єдиним “злочином” те, що він міг показати свою політичну позицію через мистецтво?», – йдеться у листі. Сенцова порівнюють з радянськими дисидентами, такими як письменники Василь Гроссман та Олександр Солженцін, яких переслідувала радянська влада. Нагадаємо, що днями президент РФ Володимир Путін під час розмови з президентом Франції Еммануелем Макроном пообіцяв незабаром надати французькій стороні інформацію про стан здоров’я Олега Сенцова.

Нагадаємо, засуджений російським судом за сфабрикованими звинуваченнями кінорежисер Олег Сенцов 14 травня 2018 року оголосив голодування. Він вимагає звільнити всіх українських політичних заручників, яких утримує Росія.

Джерело: zaxid.net