29 серпня: це цікаво знати

29 Серпня 2018 09:29

«Післяуспення прийшло – сонце на осінь пішло».
Народне прислів’я

День пам’яті Нерукотворного Образа Спасителя, що відзначається 29 серпня, у народі називають ще Спасом «на полотні», Хлібним або Горіховим.

В Україні на Третього Спаса колись випікали з нового врожаю хліб, пиріжки, печиво, пригощали ними родичів і сусідів, вихваляючись новим врожаєм. А ще вірили, що якраз цього дня у вирій відлітають ластівки. І підмічали: якщо цього дня відлітають журавлі – до ранньої зими.

Також за церковним календарем 29 серпня відзначають Післясвято Успіння та Перенесення з Едеси до Константинополя нерукотворного образа (убруса) Господа Ісуса Христа; а також вшановують мученика Діоміда, лікаря; мучеників 33-ох палестинських і преподобного Херимона Єгипетського.

Іменинниками 29 серпня є:

Демид.

29 серпня народились:

1868 – Людмила Старицька-Черняхівська – українська письменниця, драматург, перекладач, мемуарист, громадський діяч. Автор драматичних творів «Гетьман Петро Дорошенко», «Розбійник Кармелюк», «Іван Мазепа», мемуарів «Хвилини життя Лесі Українки», «Спогади про М.В.Лисенка».
«В наших обох родинах Старицьких і Косачів панував особливий літературний дух; тому, хто мав хоч іскру таланту, не писати тут було цілком неможливо. Тут завжди писали, розбирали твори, читали їх, видавали збірники і взагалі жили в осередку громадських і літературних інтересів». (Людмила Старицька-Черняхівська)

29 серпня відзначають:

  • Міжнародний день дій проти ядерних випробувань.

Події 29 серпня:

1619 – відбулась «Кам’янка Струмилова» – перша відома в історії постановка українських інтерлюдій.
1698 – Петро І заборонив носити бороди й наказав вдягати європейський одяг.
1949 – СРСР провів перше вдале випробування атомної бомби в Семипалатинську.
1992 – відбулося перепоховання мощів патріарха Йосипа Сліпого у храмі Святого Юра у Львові.
1999 – у Донецьку відкрито прижиттєвий пам’ятник Сергію Бубці.

Чи знаєте ви, що:

У місті Борислав на Львівщині зібрано 54 реліквії, пов’язані з життям Ісуса Христа.

У храмі святої Анни є мощовик, в якому зібрані часточки мощей і реліквій, що безпосередньо пов’язані з життям Ісуса Христа та з життям Пресвятої Богоматері.

Унікальний мощовик складається з чотирьох частин. У першій частині знаходяться матеріальні речі, які належали Ісусу Христу чи з якими він контактував. Зокрема, тут є частинки – ясел, в які Діва Марія положила новонародженого Ісуса; Животворного хреста, на якому Син Божий був розіп’ятий; тернового вінця, що одягали на Його голову солдати; Туринської плащаниці, а ще – земля, просякнута фізичною кров’ю Спасителя.

У другій частині мощовика знаходяться мощі всіх дванадцяти Апостолів.

Третя частина присвячена Богородиці та її родині. Серед речей, зокрема, волосся Матері Божої, клаптик її ризи і клаптик її Покрову, тобто Хустини.

А у четвертій частині мощовика зберігаються мощі святих, які безпосередньо контактували з Ісусом під час його земного життя. Беручи до уваги цінність святинь, мощовик виносять до віруючих лише на великі релігійні свята для благословення.

Джерело: http://ridna.ua/