Лікарі: три популярних продукти, які можуть нашкодити організму при застуді

23 Листопада 2018 09:20

Це цитруси, малинове варення і чай.

Продукт, який дарма радять при застуді: цитруси. Так, вважається, що застудженим потрібно більше вітаміну С. Однак застуда або ГРЗ (гостре респіраторне захворювання) характеризується запаленням і порушенням в слизових. Кислий сік цитрусових фруктів, потрапляючи на запалену слизову, лише стане для неї додатковим роздратуванням.

Продукт, який дарма радять при застуді: малинове варення. За словами експерта, пити чай вприкуску з малиновим варенням – погана ідея при застуді. Справа в тому, що цукор є ідеальним живильним середовищем для бактерій, що постійно живуть на слизовій. Солодке варення, що потрапляє в рот, потім в стравохід і шлунок, підвищує ризик бактеріальних ускладнень. Крім того, цукор пригнічує активність клітин-макрофагів, які стимулюють імунний захист.

Продукт, який дарма радять при застуді: чай. Такі напої, як чай і кава, що містять багато кофеїну, блокують антидіуретичний гормон і дає сечогінний ефект. Організм зневоднюється, і в результаті цього знижуються обсяг і циркуляція крові. Імунітет при цьому послаблюється, так як імунні клітини доносяться до вогнищ запалення саме з кров’ю.

Джерело: ukr.media