Сенат США виступив за «жорстку операцію» зі звільнення Керченської протоки для навігації

21 Грудня 2018 09:11

Сенат США виступив за «жорстку операцію» зі звільнення окупованої Росією Керченської протоки для навігації. До такого кроку президента Дональда Трампа закликала майже половина сенаторів, інформує BBC.

Автори резолюції, яку підписали 39 членів Сенату, вважають, що це – необхідна відповідь на дії Росії в Керченській протоці 25 листопада, коли були захоплені три українські кораблі з екіпажами.

Резолюцію підготували голова комітету з нацбезпеки, республіканець Рон Джонсон і партійний організатор демократів в сенаті Річард Дурбін. Джонсон також очолює підкомітет сенату з безпеки в Європі.

«США і наші союзники повинні негайно відреагувати на військову агресію Росії в Керченській протоці сильним і рішучим кроком. Проведення міжнародної морської операції зі свободи навігації має забезпечити безпечний прохід з Чорного моря в Азовське», – сказав Джонсон. На його думку, саме таку відповідь “повинен побачити Володимир Путін”.

Сенатори закликали Трампа провести разом з союзниками потужну операцію зі звільнення Керченської протоки для навігації. На думку сенаторів, така операція повинна продемонструвати «підтримку міжнародно визнаних кордонів, двосторонніх угод» і забезпечити безпечний прохід суден через Керченську протоку і Азовське море.

Сенатори також вважають, що такий крок «дасть відсіч надмірним територіальним претензіям Росії».

Нагадаємо, внаслідок захоплення Росією трьох кораблів Військово-морських сил України в полон потрапили 24 моряки, зараз вони перебувають у московських слідчих ізоляторах. Моряків звинувачують у незаконному перетині кордону, їм загрожує у Росії до шести років в’язниці.

Джерело: zaxid.net