Що станеться з вашим тілом, якщо ви вживатимете занадто багато вітамінів

22 Січня 2019 07:17

Коли ви не отримуєте достатньої кількості поживних речовин, вітаміни можуть здатися простим вирішенням проблеми. Але не все так чудово!

Найчастіше вітаміни виготовляють із додаванням смачних ароматизаторів, тому вони можуть видаватися цікавим та смачним способом залишатися здоровими, але ви можете вжити занадто багато цих корисних вітамінів. Люди, які в основному харчуються збалансованою дієтою, не обов’язково отримуватимуть користь від прийому щоденних полівітамінів. А підвищення до більш, ніж рекомендованої добової норми певних поживних речовин у вигляді добавок може бути небезпечним.

Ви можете отримати отруєння вітамінами

Вітаміни, через які потрібно хвилюватись – це жиророзчинний вид: Вітаміни А, D, Е і К. Вони трохи складно засвоюються і поглинаються організмом, тому ці поживні речовини можуть накопичуватися в ваших органах і тканинах. Приймаючи високі дози цих поживних речовин за короткий термін, у вас можуть виникнути проблеми, які варіюються від розладу шлунка до госпіталізації через отруєння вітамінами.

Дуже високі дози вітаміну Д, прийняті за короткий проміжок часу, можуть призвести до накопичення кальцію в крові і викликати нудоту, блювання і слабкість. А надто високі дози вітаміну А, прийняті протягом тривалого періоду часу, можуть викликати випадання волосся, втрату кісткової маси та пошкодження печінки.

Безпечно дотримуватись рекомендованих доз

Пам’ятайте, що ці негативні побічні ефекти виникають лише тоді, коли ви вживаєте занадто багато вітамінів. Більшість полівітамінів мають менше 100 відсотків вашої щоденної потреби в мінералах і жиророзчинних вітамінах. Тому, якщо ви дотримуєтеся належної дози, у вас не повинно виникнути жодних проблем. Деякі лікарі взагалі не рекомендують вітамінів, якщо тільки у людини дійсно існує специфічний дефіцит поживних речовин. Якщо вам потрібно прийняти вітаміни, шукайте ті, на котрих є маркування про перевірку на чистоту, безпечність та якість.

Желейні вітаміни не є цукерками

Якщо у вас є діти або ви вагітні, тримайте вашу любов до желейних вітамінів у руках. Желейні вітаміни не є здоровою заміною цукерок, і їх вживання у великій кількості може мати дійсно негативні наслідки для вашого здоров’я. Крім того, желейні вітаміни не були створені, щоб компенсувати нездорові звички в їжі. Краще зосередьтеся на отриманні поживних речовин через продукти, такі як фрукти, овочі, цільні зерна, пісний білок і молочні продукти.

Джерело: ukr.media