Чому свій вік так важко прийняти?

19 Березня 2019 10:05

Вік – частина нашої ідентичності, не інакше.

Тобто, ми характеризуємо себе через вік. І ще ми його всіляко не приймаємо, а якщо це так, то і не хочемо приймати якісь частини себе, інформує Ukr.Media.

У дитинстві всі ми чекаємо дорослішання. В юності – чекаємо зрілості. Трохи стаємо спокійні в молодості, там – кохання! Не до цього. А в зрілості намагаємося повернути молодість. Потім весь час боремося за неї. Косметологія, спорт, правильне харчування, дисципліна… Так! І посміхатися при цьому, не забути посміхатися!

Нам властиво не бути в моменті тут і зараз. Ми весь час десь не тут, ми біжимо: у минулому, в сьогоденні. Втрачати роки так важко, тому що ми їх не проживаємо. Не проживаємо ті роки, місяці, тижні, дні, години, хвилини, миті з яких складається наше життя. Ця ілюзія така солодка і така жорстока: все ще буде, все попереду… Але в якийсь момент ти прокидаєшся… Як? 30? 40?! А де ж те “прекрасне майбутнє? “Це криза. І вона кожному з нас знайома.

Криза – це можливість. Величезна можливість почати жити: втілювати мрії, досягати задуманого, любити, насолоджуватися, відчувати себе. Не пізно нічого для того, хто хоче жити. Живемо лише раз. Немає коли сумніватися!

Вік – це дзеркало наших втрачених можливостей. Ми віком міряємо буквально все: досягнення, можливості, сім’ю і дітородіння. І з віком ілюзія, що все ще буде, все попереду – проходить. А натомість приходить розчарування.

Ми не приймаємо свій вік тому, що скуті цим стереотипним мірилом, яке вимовляє: “вже пізно! “І ми віримо йому… А адже можемо вірити собі. Вірити собі, своїм почуттям, бажанням, своєму коханню. І, якщо ми заглянемо всередину себе, в глибину своєї душі, то зіткнемося з досвідом, знанням, мудрістю… Це все нам дав вік.

Звичайно, ні досвід, ні знання не гарантують мудрості. Мудрість – це можливість розуміти головне-розуміти суть, вміння помічати себе, інших, вчинки, зупинятися, осмислювати їх (рефлексія) і робити вибір на свою користь, поважаючи себе, люблячи і приймаючи. Мудрість – це простота, цінності, вміння проживати життя і відносини.

Цього немає в дитинстві, це не знайдеш у сором’язливій юності, це не розумієш в молодості… до цього треба дійти. Можливо, саме в зрілості або навіть в старості ми станемо кращою версією себе. Але зараз ви такі, які є. А значить, вам можна все. Вам не пізно!

Джерело: https://ukr.media