Нове дослідження показало що вживання чаю вище 65 градусів призводить до раку стравоходу

22 Березня 2019 09:43

Багато людей починають свій день з чашки чаю. Але, згідно з новим дослідженням, гарячий чай може збільшувати ризик розвитку раку стравоходу.

Дослідники виявили, що у людей, які пили чай з температурою вище 60 градусів Цельсія в кількостях більше 700 мл в день (близько двох великих чашок), ризик розвитку раку стравоходу був на 90% вище порівняно з тими, хто пив не настільки гарячий чай або менше. У дослідженні взяли участь понад 50 000 жителів Голестана, провінції на північному сході Ірану, інформує Ukr.Media.

«Багато людей люблять пити чай, каву та інші гарячі напої. Однак, згідно з нашим звітом, вживання дуже гарячого чаю може збільшити ризик раку стравоходу, і тому бажано почекати, поки гарячі напої охолонуть», – говорить доктор Фархад Ісламі з Американського онкологічного товариства (American Cancer Society), провідний автор дослідження.

Попередні дослідження виявили зв’язок між вживанням гарячого чаю та раком стравоходу. Це ж дослідження, опубліковане в International Journal of Cancer, було першим, що визначає конкретну температуру.

За даними Міжнародного агентства з дослідження раку, рак стравоходу є восьмим за поширеністю у світі видом раку і часто призводить до смертельного результату. Щороку від нього помирає близько 400 000 осіб. Його розвиток зазвичай викликано повторним ушкодженням стравоходу з-за диму, алкоголю, кислотного рефлюксу і, можливо, дії гарячих рідин.

Під час даного дослідження вчені спостерігали за 50 045 людьми у віці від 40 до 75 років в середньому протягом 10 років. Між 2004 і 2017 роками вчені виявили у них 317 нових випадків раку стравоходу. Автори кажуть, що необхідні подальші дослідження, щоб визначити причини зв’язку між вживанням дуже гарячого чаю і підвищеним ризиком розвитку раку стравоходу.

Стівен Еванс, професор з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини (London School of Hygiene & Tropical Medicine), вважає, що проблема не в типі напою, а в його температурі. На його думку, навіть варення, підігріте в мікрохвильовці, викличе травму стравоходу, яка може призвести до змін клітин і подальшого розвитку раку.

Доктор Джеймс Доидж з Лондонського університетського коледжу (University College London) стверджує, що гарячі напої є встановленим фактором ризику розвитку раку стравоходу. За його словами часте роздратування будь-якій поверхні тіла підвищує ризик розвитку раку. Сонячний опік викликає рак шкіри, куріння – рак легенів, а багато продукти харчування та напої сприяють ризику розвитку раку шлунково-кишкового тракту.

Джерело: https://ukr.media