Цей день в історії Хмельниччини: 3 квітня

3 Квітня 2019 09:54

В 1938 році 3 квітня у Кам’янці-Подільському, побував полярний дослідник Іван Папанін. До міста він приїхав якраз після дев’ятимісячного дрейфу експедиції «Північний полюс-1», який став найбільшим географічним дослідженням двадцятого століття. Про візит полярника того дня писала обласна газета «Червоний кордон». Він побував у Кам’янці-Подільському, Оринині, Гукові, відвідав Гуківську прикордонну комендатуру й заставу. Скрізь Паніна зустрічали як героя оплесками, квітами, та розпитували про полярні будні. У Кам’янці-Подільському на Підзамчі на його честь названо вулицю, а ще ім’ям Папаніна названо мис на півострові Таймир, гори в Антарктиді та підводну гору в Тихому океані.

У 1944 році 3 квітня наказом верховного головнокомандувача військовим з’єднанням і частинам, що відзначилися у боях з німецькими загарбниками за визволення Кам’янця-Подільського, надано найменування «Кам’янець-Подільських». Тим часом стрілецькі дивізії продовжували звільняти район, того дня було звільнено села Кадиївці, Лісківці, Вільховець, Нагоряни, Рихту та Слобідку-Рихтівську, а дивізії 67-го корпусу звільнили Княгинин, Гаврилівці та Ластівці.

Цього дня у 1981 році археолог із Кам’янця-Подільського Іон Винокур, який працював у місцевому педагогічному інституті, став заслуженим працівником вищої школи Української РСР. Науковець з 1963 року жив і працював у Камянці-Подільскому. За 37 років роботи в Кам’янець-Подільському педуніверситеті Іон Винокур вивчив і випустив у світ понад 5 тисяч учителів історії. А для вивчення давніх поселень, могильників, курганів, жертовників, капищ тощо 1964 року він утворив археологічну експедицію історичного факультету в системі Інституту археології АНУ, яка здійснила чимало важливих наукових відкриттів, нагромадила для потреб науки понад ЗО тисяч речових зразків давніх культур.

3 квітня 2012 року Україна увійшла до Книги рекордів Гіннеса з «самим довгим музичним телемарафоном національної пісні в прямому ефірі», серед його учасників були подоляниВалентина Лонська, Наталя Валевська та гурт “Моторолла”. Рекорд зафіксував офіційний суддя Книги рекордів Гіннесса Віней Шарма. Світовий рекорд українського музичного телемарафону, що пройшов під назвою «Пісня об’єднує нас», також занесли до Національного реєстру рекордів України. Марафон тривав три дні протягом 110 годин.

Юна МІТРАШКО

Джерело: ye.ua