Як змінити роботу, що остогидла, якщо тобі за 40

22 Серпня 2019 05:46

Основні питання, якими задаються люди з досвідом, коли хочуть піти з роботи.

Як я покину те, у що вклав стільки сил

Для зміни роботи потрібно переосмислити свою професійну ідентичність і відмовитися від того, що знайоме і безпечне. Звичайно, це страшно. Здається, що робиш крок назад і викидаєш на вітер роки, витрачені на розвиток навичок.

Коли вас охоплює страх, нагадуйте собі, що альтернатива не надто перспективна. Залишаючись на старій роботі, яка перестала приносити задоволення, ви постійно будете відчувати себе нещасним. В такому стані навряд чи будете працювати добре і можете допустити серйозну помилку. І навіть якщо цього не станеться, у вас залишиться відчуття, що рости більше нікуди.

«Я постійно бачила, як у друзів на роботі з’являються можливості для зростання, — розповіла Мішель Вестфал, медсестра з 16-річним стажем, яка пішла в рекрутинг. — Хтось переходив на керівні посади, хтось продовжував навчання, щоб підвищити кваліфікацію. Але я відчувала, що це не для мене. У своєму відділенні я виросла настільки, наскільки можливо, і досягла всього, чого могла».

Якщо ви відчуваєте, що робота перестала влаштовувати, і мрієте звільнитися, нагадайте собі, що вас зупиняє страх. Поступово починайте робити щось, щоб змінити своє життя, і він пройде.

Мені доведеться починати з нуля

«Найважче було залишити те, в чому вже став експертом, і знову перетворитися у новачка», — говорить Вестфал. Звичайно, потрібно буде багато чому вчитися: освоювати нові технології, пристосовуватися до незвичних вимог, працювати за іншими стандартами. Але не забувайте про ті навички, які у вас вже є. Вони допоможуть, навіть якщо ви переходите в зовсім іншу сферу.

Швидше за все, ви вже вмієте спілкуватися з людьми, планувати свій день, домовлятися. Можливо, ви навіть зможете залучити своїх старих клієнтів і запропонувати їм нові послуги або заведете корисні контакти з їх допомогою. Все це полегшить перехід.

Якщо відчуваєте, що вам бракує якихось навичок, розвивайте їх. Знайдіть онлайн-курси, відеоуроки або блоги з потрібної теми і вчіться. Це підвищить впевненість у собі, і змінювати роботу буде вже не так страшно.

Ніхто не візьме на роботу людину в моєму віці

На ринку праці дійсно існує думка, що немолоді кандидати не такі енергійні, не вміють мислити гнучко і не розбираються в технологіях. Тому вам важливо правильно подати себе при пошуку роботи.

По-перше, визначте, які у вас є навички широкого застосування і як вони стануть в нагоді на новому місці. По-друге, згадайте про свій досвід — дуже цінне, навіть якщо на перший погляд здається, що його неможливо застосувати в новій сфері.

Наприклад, Вестфал вважає, що саме довга медична практика допомогла їй перейти від діяльності медсестри до рекрутингу. «На співбесіді я була чесною, розповіла, що швидко вчуся і дуже наполеглива, — каже вона. — І менеджери бачили, що я дійсно надійний працівник, адже я пропрацювала в одному відділенні 16 років».

Фахівці з найму хочуть знайти того, хто буде добре виконувати роботу. Покажіть, що у вас є для цього необхідні навички і цінний досвід. Зробіть акцент на тому, що ваш непрямий шлях у цю сферу діяльності — перевага, а не недолік.

Я не можу собі це дозволити

Страшно відмовлятися від стабільної зарплати, тим більше, коли від неї залежите не тільки ви. Наприклад, якщо вам потрібно годувати сім’ю або виплачувати іпотеку.

Щоб подолати цей страх, складіть чіткий план.

  • Скільки часу ви готові спробувати себе в новій сфері?
  • Як ви зрозумієте, що справи йдуть успішно?
  • Що будете робити, якщо не складеться?
  • Скільки часу зможете прожити без роботи на накопичені кошти?

Дайте відповідь на ці питання, перш ніж приймати безповоротні рішення. І запасіться терпінням. Можливо, вам доведеться якийсь час затриматися на старому місці, щоб створити фінансову подушку безпеки. Або поєднувати старі обов’язки з новим починанням. Будьте готові до того, що це може зайняти кілька місяців.

А раптом я потім буду жаліти

Помилки в кар’єрі неминучі. Можливо, вибір нової сфери діяльності теж виявиться помилковим. Але це зовсім не означає, що потрібно ставити на собі хрест. Можливо, саме ця невдача приведе вас до того, що ви шукаєте.

До того ж знадобиться час, щоб зрозуміти, чи правильне рішення ви прийняли. Не поспішайте. Звичайно, якщо ви відчули, що нова сфера категорично не підходить, міняйте щось. Але найчастіше краще почекати. На початку будь-якого кар’єрного шляху всім важко і некомфортно. Дайте собі час освоїтися, щоб потім не шкодувати про можливість, яку ви втратили тільки через те, що вона вас спочатку налякала.

Що якщо я опинюся нікчемним фахівцем

У перші місяці на новій посаді ви обов’язково будете помилятися і відчувати себе не в своїй тарілці. Вам буде здаватися, що колеги розмовляють іншою мовою і їх не наздогнати. Нагадуйте собі, що, хоч ви багато чого не знаєте, у вас вже є досвід. Поступово втягнетесь в нову культуру, розберетеся в обов’язках і навчитеся професійного жаргону.

«Спроби розібратися в тому, як мої колеги говорять і що хочуть чути від мене, були схожі на перебування в чужій країні, — згадує Вестфал про перші наради на новій роботі. — Для мене дуже важливо добре знати свою справу і не робити помилок. Перші кілька місяців я просто спостерігала за іншими. Через рік все повністю змінилося. Тепер впевнено почуваю себе на нарадах. Я була дуже стриманою, сором’язливою людиною. Тепер я зовсім інша — і мені це подобається».

Пам’ятайте, що навички, знання і досвід, отримані до цього, мають цінність і допоможуть вам. З таким підходом час адаптації на новому місці не буде страшним.

Джерело: ukr.media