Як питна вода допомагає уповільнити наближення старості у вигляді появи зморшок

1 Жовтня 2019 12:04

Вживання води може стати одним з найважливіших засобів у боротьбі за молодість і красу. Зневоднений організм компенсує втрату вологи, переводячи її запаси зі шкіри та інших менш важливих органів туди, де вона необхідна. А значить, для запобігання утворення зморшок досить просто вчасно поповнювати запаси води в організмі. Потрібно лише розуміти, як це робити правильно, інформує Ukr.Media.

Відразу після пробудження

Під час сну наш організм втрачає значну частину рідини: через піт, в процесі дихання і очищення через нирки. Кров гусне, збільшується навантаження на серцево-судинну систему.

Щоб компенсувати цю втрату, необхідно якомога швидше, відразу після пробудження, випити води. Як це правильно робити:

За 1 годину до їжі

Протягом дня також не зайвим буде вживати чисту воду, випиваючи 1 стакан за годину до їжі. Така практика дозволить поліпшити травлення, вода очистить шлунок і кишечник, прискорить метаболізм.

Пити велику кількість рідини під час або після їжі вважається не дуже корисним заняттям. Щоб не нашкодити процесу перетравлення їжі, досить випити не більше 200 мл. Такий обсяг не завадить виробленню шлункового соку і пом’якшить поїдання так званої сухом’ятки.

Перед гарячою ванною

Прийом гарячої ванни викликає підвищення артеріального тиску. Коли ви лягаєте в воду, температура якої вище 38 градусів, відбувається відтік крові з внутрішніх органів, серце починає працювати інтенсивніше, підвищується тиск на стінки судин. До того ж істотно підвищується потовиділення, організм зневоднюється.

Випиваючи до прийняття ванни склянку води, ви сприяєте розрідженню крові. Як наслідок, серцю стає набагато легше справлятися зі своєю роботою, і тиск нормалізується.

Перед сном

Суперечки фахівців щодо «води перед сном» не вщухають. Одні лякають неминучими набряками до ранку і частими нічними пробудженнями для походу в туалет. Інші вважають воду мало не панацеєю від всіх хвороб і рекомендують пити завжди, скрізь і в непомірно великих кількостях.

Як завжди, істина криється посередині. Опухле обличчя і нічні пильнування можуть статися, якщо випити забагато, або із-за проблем з сечовидільною системою.

Стакан води перед сном не тільки не зашкодить, але і забезпечить клітини крові киснем, не дасть їй загуснути за ніч. Як відомо, густа кров — ризик тромбоутворення, а де тромб, там є схильність до інсульту та інфаркту. Взявши за правило пити воду не тільки перед сном, але і протягом усього дня, ви зменшуєте ймовірність розвитку цих страшних порушень.

Ще один із способів профілактики набряків та заломів на шкірі обличчя після сну — використання ортопедичної шовкової подушки.

Важко переоцінити значення води для нашого організму. Щоденне її вживання допоможе уникнути проблем з травленням, випаданням волосся, нормалізує обмін речовин і поліпшить стан шкіри. Але щоб домогтися позитивного впливу на організм, не зашкодивши йому, потрібно знати, як і в яких кількостях правильно пити воду.

  1. Щоб запустити всі метаболічні процеси, достатньо 2 склянок води, випитих з інтервалом у 5-10 хвилин. Травна система почне роботу, і з’їдений через 40 хвилин сніданок легко засвоїться і дасть вам заряд енергії на весь день.
  2. Потрібно пити маленькими ковтками, щоб уникнути надмірного навантаження на нирки.
  3. Ще одне правило: ні в якому разі не пити холодну воду! Рідина, що надходять в організм з температурою набагато нижчою нашої власної, викликає звуження судин і дратує ШКТ.
  4. Оскільки тепла вода не кожному прийдеться до смаку, можна додати в неї пару часточок лимона або «закусити» ложкою меду. Робити це слід, якщо у вас немає алергії або проблем зі шлунком.
  5. Пийте тільки чисту, сиру, негазовану воду. Кип’ячена ніяк не засвоюється організмом, соки, компоти або чай сприймаються як їжа. Підійде і мінеральна вода без газу, але тільки столова, з вмістом мікроелементів не більше 2 грамів на літр.
Джерело: https://ukr.media/