7 ознак, які свідчать про те, що ви набагато щасливіші, ніж думаєте

12 Листопада 2019 10:12

Якщо ви відповісте «так» хоч на одне з цих 7 питань, то ви справжній щасливчик.

Вміння порівнювати в багатьох випадках виявляється корисним, але не там, де ми маємо справу з поняттями щастя і задоволення життям. Тому що варто озирнутися довкола — і ми побачимо когось, хто здасться щасливішим.

У тому-то й проблема з порівняннями. Як би щасливо ви себе не відчували, завжди знайдеться хтось, хто буде щасливішим. Завжди знайдеться хтось більш задоволений життям. Так що вистачить порівнювати себе з іншими людьми. Краще зосередитися на собі.

І коли ви це зробите, пошукайте в своєму житті наступні 7 ознак, адже вони свідчать про те, що ви набагато щасливіші, ніж думаєте:

Ви займаєтеся тим, що вмієте і любите робити?

Чим більше вам подобається те, чим займаєтеся постійно, тим щасливішими будете в цілому.

Звичайно, важко очікувати, що вам пощастить настільки, що буде можливість просто послати все до біса і займатися лише тим, що до душі. Проте ви завжди можете знайти спосіб звільнити у своєму житті більше часу на те, в чому по-справжньому компетентні.

Делегуйте. Доручайте те, що вам не подобається (на зразок прибирання) професіоналам — так, вам доведеться витратити на це певну суму, але воно того варто. Спробуйте «змістити» надані вами товари і/або послуги в ту сферу, яка дозволить вам більшою мірою скористатися сильними сторонами. Якщо ви хороший вчитель, знайдіть собі більше учнів. Якщо ви чудовий продавець, спробуйте оптимізувати ваші адміністративні обов’язки, щоб частіше мати справу безпосередньо з покупцями.

У всіх нас є щонайменше кілька речей, які ми робимо просто неймовірно добре. Знайдіть спосіб займатися ними частіше, і станете щасливішими. І, цілком ймовірно, куди успішнішими.

У вас є кілька по-справжньому хороших друзів?

Чим більше у вас справжніх друзів, тим вище ваше суб’єктивне відчуття добробуту. Коли ви подвоюєте кількість друзів, це підвищує ваше щастя в тій же мірі, що і збільшення вашого доходу на 50%.

І якщо вам цього недостатньо для того, щоб переломити своє небажання спілкуватися і спробувати потоваришувати з кимось, хто підходить вам за темпераментом і загальними інтересами, то скажімо ось що: вчені встановили, що люди, позбавлені сильних соціальних зв’язків з тими, хто їх оточує, приблизно на 50% більше схильні до раптової смерті через проблеми зі здоров’ям.

Заводьте друзів за межами роботи. Заводьте друзів на роботі. Заводьте друзів де завгодно. І найголовніше, заводьте справжніх друзів — і тоді ваше життя стане набагато довшим і щасливішим.

Ви висловлюєте подяку?

Щасливі люди спрямовують свою повну увагу на те, що у них є, а не на те, чого у них немає, або те, чого їм бракує.

Проведене психологами дослідження показало, що пари, які на постійній основі висловлюють подяку за те, що вони є один у одного, тим самим зміцнюють зв’язок і сприяють тому, щоб їхній кожен день починався з позитиву. Автори дослідження вважають, що вдячність — це свого роду «ракетний прискорювач» для романтичних відносин, який дозволяє їм піднятися на неймовірну висоту.

Звичайно, все це стосується і робочого оточення. Висловлюйте вдячність за складну роботу вашим колег, керівництву, і ви самі відчуєте себе набагато краще.

Ще один спосіб вирощування подяку — кожен вечір записувати в блокнот кілька речей, за які ви по-справжньому вдячні. Дослідники довели, що люди, які роблять це хоча б раз в тиждень, через 10 тижнів стають майже на 25 відсотків щасливішими.

А ще справжня вдячність нагадує про те, що якими б грандіозними не були б мрії й прагнення, ви вже досягли дуже багато чого — і вам варто цим пишатися.

Ви активно прагнете до досягнення мети?

Мета, до досягнення якої ви прагнете, — це лише мрії, а мрії здатні зробити щасливими лише на той час, поки ви мрієте (мабуть, прозвучало дуже по-філософськи, але тим не менш це правда).

Якщо ж прагнете до досягнення мети, це може зробити вас щасливими постійно. Девід Нівен, автор «100 простих секретів кращої половини життя» пише про це: «Люди, які здатні чітко сказати, до якої мети вони прагнуть, приблизно на 19% більше схильні відчувати себе задоволеними життям, і з імовірністю, більшою на 26%, володіють позитивною самооцінкою».

Так що… будьте вдячні за те, що у вас є, але одночасно активно намагайтеся домогтися більшого. І якщо ви прагнете до якоїсь масштабної мети, намагайтеся щоразу, коли будете наближатися до неї ще на крок, підбадьорливо плескати себе по плечу.

і за яких обставин не порівнюйте себе зараз із вашим уявленням про себе в майбутньому. Краще порівнюйте себе з собою, але в недалекому минулому. Таким чином, прагнучи до однієї мети, ви отримуєте нескінченний потік речей, за які ви можете бути вдячні.

Ви допомагаєте іншим людям?

Так, схильність до альтруїзму завжди вважалася позитивною рисою характеру. Психологи зазначають, що коли ми надаємо комусь соціальну підтримку, це може чинити на нас куди більш доброчинний вплив, ніж на тих, хто її отримує.

Інтуїтивно ми це знаємо і так. Адже всім знайоме те неймовірно позитивне почуття, коли допомагаємо тому, хто по-справжньому потребує допомоги. Це не тільки підвищує нашу самооцінку, але постійно нагадує про те, що у порівнянні з цими людьми нам ще пощастило… А значить, нам дійсно варто бути вдячним долі за те, що у нас вже є.

Ви працюєте не тільки над отриманням грошей, а й над створенням спогадів?

Безумовно, гроші важливі. Гроші дозволяють домогтися дуже багато чого. І вони навіть можуть допомогти стати щасливішими… але лише до певної міри.

Уявіть, що ви хочете отримати будинок побільше. Ви вважаєте, що він вам просто необхідний (швидше за все, це абсолютно не так, але вам так здається). Ви багато працюєте, щоб купити його, і ось, нарешті, мрія здійснюється. Життя миттєво стає набагато краще… на кілька місяців, поки ви раптово не усвідомлюєте, що величезний будинок мрії став для вас просто вашим будинком.

Нові речі та майно завжди дають лише тимчасове збільшення щастя — поки вони нові. Якщо ви хочете стати щасливішими постійно, краще колекціонуйте враження.

Ви не особливо турбуєтеся про те, що подумають інші люди?

Бронні Вейр була медсестрою, і працювала у хоспісах із пацієнтами, яким залишалося жити максимум кілька місяців. І найпоширенішим жалем, який вони висловлювали, було ось що: «Як шкода, що мені не вистачило сміливості, щоб прожити життя так, як того хотілося мені, а не так, як очікували від мене інші».

Те, що думають про вас інші люди (особливо ті, кого ви навіть не знаєте) не повинно мати для вас особливого значення.

Ваші надії, ваші мрії, ваша мета — проживіть своє життя так, як хочете ви. Оточіть себе людьми, які підтримуватимуть справжніх вас, а не тих «вас», яких вони створили у своїй уяві. Приймайте рішення, які підходять саме вам. Говоріть те, що дійсно хочете сказати, людям, яким найбільше треба це почути.

Відкрито висловлюйте свої почуття, не боячись нікого і нічого. Зупиніть на мить свій біг у метушливому ритмі сучасного життя і вдихніть аромат троянди. Майте справжніх друзів і не втрачайте з ними контакту.

Джерело: ukr.media